Zrušení víz do SAE (Dubaje) = levnější dovolená v Emirátech

Dne 22.3.2014 došlo ke zrušení víz pro cesty do Spojených Arabských Emirátů (SAE), oznámilo to ministerstvo zahraničních věcí v SAE dne 5.3.2014. Co to znamená v případě dovolené v arabských Emirátech?

Zrušení víza do SAE je vítanou zprávou pro všechny milovníky dovolené na Arabském poloostrově. Váže se k tomu hned několik výhod.  1. Odpadá zdlouhavá administrativa. Pasové fotografie ve správném formátu, čekání na vydání víza několik dní. To vše v rámci zrušení odpadá.
  2. Last minute s odletem do druhého dne. Díky zrušení víz nemusíte čekat na jejich vydání a cestovní kanceláře mohou konečně přijít s last minute zájezdy s odlety do druhého dne. Do teď to bylo vždy s odletem minimálně 1 týden a ještě v omezeném množství.
  3. Dovolená bude levnější. Zájezdy do SAE budou levnější, protože odpadá cena víza do SAE. V rámci toho tak ušetříte na jedné osobě až 1 690 Kč. Právě tolik dle cestovní kanceláře Fischer stálo vízum každého klienta včetně dětí.
  4. Pro individuální cestovatele bude navýšen počet přímých letů do SAE (např. od letecké společnosti SmartWings).

Zrušení vízové povinnosti do SAE platí pro všechny Emiráty, tedy i pro dva nejnavštěvovanější – Dubaj a Abu Dhabi. Avšak pokud cestujete do SAE s diplomatickým nebo služebním pasem, vízová povinnost vás nemine.

Zrušení víz do Emirátů je samozřejmě dobrý krokem k navýšení počtu turistů, v rámci kterého se očekává o 20-30% větší poptávka po dovolené v SAE. Snazší podmínky vstupu totiž neplatí pouze pro ČR, ale v rámci celé Unie má bezvízový vstup povoleno 12 států, mezi nimiž nechybí Polsko, Slovensko, Slovinsko, ČR, Litva, Maďarsko, Lotyšsko, Estonsko, Malta, Kypr, Chorvatsko, Rumunsko a Bulharsko.

Podívejte se jak zrušení víz do Spojených Arabských Emirátů ovlivnilo ceny zájezdů například u cestovní agentury Dovolena.cz. Nám vychází některé ceny zájezdů i o 2000 Kč levněji než tomu bylo dříve.Powered by WordPress