Dovolená a zájezdy do USA

Dovolená USA levně může mít řadu rozmanitých tváří a je téměř nemožné poznat a vyzkoušet vše během jediné dovolené. Ať už obdivujete písečné pláže, skalisté i sněhem pokryté hory, liduprázdné prérie, historická města či velké metropole nebo baseball jedno je jisté, dovolená USA ve vás zanechá výjimečné pocity a zážitky, na které budete vzpomínat ještě dlouho poté. A to přeci stojí za to!

Dovolená USA levně – na co si jen člověk vzpomene!

Poznejte zemi neomezených možností. Relaxujte na slunečných plážích Floridy či proslulé Miami Beach, zavítejte do světové metropole New Yorku, pouštního města zábavy Las Vegas, San Francisca či filmového Hollywoodu. Navštivte fascinujícím přírodní krásy Grand Canyon, Monument Valley, Niagarské vodopády či některý z desítek národních parků. Dovolená USA, to je neuvěřitelné dobrodružství s řadou aktivit na každém kroku pro všechny zájmové i věkové kategorie.

USA – levná dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Proč dovolená USA?

 • Las Vegas, největší město státu Nevada postavené doslova v poušti. V současné době turistické lákadlo a mekka zábavy proslulá svými luxusními kasiny a hotely. Nachází se tu 18 z 25ti největších hotelů na světě. Las Vegas již dávno není výsadou bohatých, ale především takových lidí, kteří touží po nikdy nekončící zábavě. Las Vegas je vyhlášeným místem sňatků. Své ano si zde řekl například Karel Gott. Po celém městě se nachází řada kapliček, kde se můžete během několika minut vzít. Na dosah města se nachází přírodní turistické atrakce Red Rock, Grand Canyon, řeka Colorado či na atraktivitě neztrácející Death Valley a Sin City.
 • Hlavní město USA Washington DC je rájem historických a kulturních památek. Je sídlem prezidenta, nachází se tu Bílý dům a zajímavostí je, že žádná z budov nesmí převyšovat výšku Kapitolu měřícího 87 metrů. Za návštěvu stojí náměstí National Mall, Georgetown či Třešňové sady.
 • Orlando na Floridě je největší centrem zábavy v USA. Při své dovolené můžete navštívit Disneyland, největší rodinný zábavní komplex na světě či také Universal Studios, Mořský svět, Wet and Wild a několik dalších turistických atrakcí. K tomu vše nádherné písečné pláže Floridy a na dovolená snů v USA může začít.
 • New York, největší kosmopolitní centrum na světě. Místo kde stojí slavná Socha Svobody, Empire State Building, Times Square či divadlo Brodway. Nachází se tu řada noční klubů, restaurací, muzeí a galerií, které rozhodně stojí za návštěvu.
 • Havaj je řada vulkanických ostrovů ležících v Tichém oceánu. Tropický ráj s celoročními podmínkami pro báječnou dovolenou, fantastickými plážemi s možnostmi surfování a řadou velkolepých scenérií, které vám doslova vyrazí dech. Ideální místo pro koupání, lenošení na pláži, rybaření, golf či dobrodružné výpravy.
 • Los Angeles v Kalifornii je druhé největší město USA a zároveň kosmopolitní centrum západního pobřeží. Nachází se tu řada světoznámých míst, jmenujme například filmový Hollywood či domov filmových hvězd Beverly Hills. Los Angeles nabízí příjemné subtropické klima a téměř nekonečně dlouhé písečné pláže včetně slavné California Surf. V blízkosti se potom nachází divočina pohoří Sierra Nevada či prosté krásy pouště Mojave.
 • San Francisco v Kalifonii je další z řady velkolepých měst v USA. Je menší než LA, nenabízí tropické písečné pláže ale je mnohem více scénické. K vidění tu je jeden z nejznámějších mostů na světě Golden Gate Bridge.
 • Národní parky USA jsou úchvatné. Mezi ty nejznámější patří národní park Grand Canyon v Arizoně, který je zároveň jedním z největších přírodních divů světa. 1,5 kilometrů hluboký, 15 kilometrů široký a 150 kilometrů dlouhý kaňon plný stolových hor, skal, mysů a labyrintů menších kaňonů. Národní park Yosemite v Kalifornii je další z řady úchvatných přírodních divů USA. Je rájem pěší turistiky a táboření. K vidění tu jsou obrovské Sequoie, alpské louky i zasněžené vrcholky. Posledním z námi vybraných národních parků je Yellowstone. Tento národní park ležící ve Wyomingu nabízí největší sbírku gejzírů, termálních pramenů a termálních jevů na světě. Tento obrovský národní park je zaplněn bizony, losy, medvědy a divokou zvěří v obrovském množství, což cestovatelům zaručuje bezprostřední možnost poznat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí.

Dovolená USA toho nabízí mnohem víc, bohužel je nemožné shrnout veškeré atrakce do jediného článku a proto sledujte náš magazín, kde se jistě dalších zajímavé články o USA objeví.

Víte že …

 • Bílý dům ve Washingtonu DC má 132 pokojů?
 • V Central Parku v New Yorku je 125 fontánek, ze kterých se dá pít?
 • Florida Keys má 882 ostrovů?
 • Více jak 60 000 lidí cestuje napříč USA každou hodinu?
 • Nejstarší město USA je St. Augustine na Floridě?
 • Nejvýše položeným místem v USA je město Leadville (10 200 stop nad mořem) v Coloradu?
 • Aljaška má deštný prales?
 • Největším jeskynním systémem na světě je Mammoth Cave v Kentucky?
 • Vulkán Kilauea na Havajských ostrovech je nejaktivnější sopkou na světě?
 • V New Yorku se nachází více jak 772 mil metra?
 • Kansas City má více fontán než Řím?
Powered by WordPress