Dovolená Dominikánská republika

Toužíte po romanticky strávené dovolené v karibiku? Chcete se procházet po nejkrásnějších plážích naší planety? Potom je pro vás dovolená Dominikánská republika tím pravým místem pro lenošení a koupání v čiré vodě. Nasajte plně atmosféru Dominikánské republiky a jejích nejoblíbenějších letovisek Punta Cana a Boca Chico.

Last minute Dominikánská republika levně okouzlí i náročnější cestovatele

Last minute dovolená Dominikánská republika není jen o lenošení na pláži a srkání vyhlášených koktejlů, ačkoliv ta představa přímo k nicnedělání vybízí. Vydejte se potápět ke korálovým útesům a vrakům starých lodí, vydejte se poznat vnitrozemí Dominikánské republiky nebo svoji dovolenou pojměte jako poznávací a navštivte koloniální městečko Santo Domingo. Možnostem se při dovolené v Dominikánské republice meze nekladou.

Dominikánská republika – levná dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Počasí Dominikánská republika

V subtropickém pásu ležící Dominikánská republika je ideálním místem pro vaši exotickou dovolenou. Průměrné teploty se tu pohybují kolem 26°C přes den v 18°C v noci. Nejvyšší teploty jsou v říjnu a nejnižší naopak v lednu a únoru. Teplotní rozdíl tu ovšem představuje pouze pár stupňů. Dominikánská republika poskytuje koupání po celý rok, avšak nejlépe tu je v období listopadu až dubna. Období dešťů trvá na severním pobřeží od října do května, na jižním od května do října.

Významné turistické atrakce Dominikánská republika

Santo Domingo

Koloniální město Santo Domingo je první osadou Kryštofa Kolumba a španělských osadníků. Je zapsano jako památka ve světovém dědictví UNESCO, hovorově známé také jako Zona Colonial. Ciudad Colonial je součástí původního Santo Dominga jehož původ sahá až do roku 1500.

Nejkrásnější pláže karibiku

Dominikánská republika se může pochlubit 800 kilometry krásného pobřeží podél teplého karibského moře. Každý kousek pláže je jedinečný a najdeme tu jak rozsáhlé turistické pláže s množstvím vodních sportů a zábavy, tak i malá zákoutí přímo vybízející k romantice.

Punta Cana

Punta Cana, město na východním cípu Dominikánské republiky okouzlí svým krásnými plážemi, hotely a golfovými hřišti. Né nadarmo se o zdejších plážích hovoří jako o nejkrásnějších plážích karibiku. Právě to a ještě mnohem více atrakcí přitahuje tisíce turistů z celého světa, aby se tu oddali své vytoužené dovolené.

Boca Chica

Kousek od hlavního města Dominikánské republiky se s křišťálově čistou vodou a bílým pískem nachází Boca Chica. Místo, kam především o víkendech jezdí lidé z hlavního města, aby si odpočinuly po namáhavém pracovním týdnu. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi, protože voda tu klesá opravdu pomalu a ještě daleko od břehu máte vodu pouze do pasu. Během dnes si tu můžete odpočinout v některém z desítek barů a restaurací, které se počátkem večera mění v jednu velkou zábavu pod širým nebem.

Další oblíbené turistické destinace

Jistě nebudete překvapeni, když se mezi dalšími oblíbenými turistickými destinace objeví hned několik pláží. O tom Dominikánská republika je, a pokud takové možnosti nabízí, je škoda jich patřičně nevyužít. Oblíbené jsou pláže Playa Rincon, Playa Bonita, Bayahibe beach či Saona Island.

Powered by WordPress