Last minute zájezdy a dovolená Keňa

Keňa – perla východní Afriky, která vás nadchne svými rozsáhlými možnostmi aktivní dovolené. Můžete si prohlédnout jedny z nejkrásnějších bílých písečných pláží Afriky, nádherné přírodní rezervace plné divokých zvířat, neporušené korálové útesy nebo třeba sníh na druhém nejvyšším vrcholku Afriky Mount Kenya.

Stále ještě nejste přesvědčeni, že levná dovolená Keňa je tou pravou exotikou pro vás? A co takhle safari Keňa v přírodní rezervaci Masai Mara či v jiném ze 40 národních parků a rezervací, nabízející skutečný požitek aktivní dovolené pro ty, kteří touží po něčem výjimečném? Nečekejte a prohlédněte si last minute zájezdy Keňa právě nyní!

Keňa levně – dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Počasí Keňa

Keňa je suchá či polosuchá země, kde existují regionální rozdíly teplot. Počasí Keňa tak můžeme rozdělit do dvou základních pásů.

Vnitrozemí Keni je idylické prostředí s průměrnými denními teplotami pohybujícími se kolem 20 ° C a chladnějšími nočními teplotami. Krátké dešťové přeháňky jsou od konce října do prosince, delší deště od března do května.

Pobřežní pás Keni je horký a vlhký po celý rok s denními teplotami 26 °C do 32 °C a 70% vlhkostí. Horko je příjemně zmírňováno monzunovými větry od dubna do července a na severovýchodě od září do března. Počasí tak přihrává ideální podmínky pro skvělou dovolenou v Keni.

Významné turistické atrakce Keni

Masai Mara

Přírodní rezervace Masai Mara se rozkládá na ploše 1800 km2 a je pravděpodobně nejznámější rezervací Afriky navazující na národní park Serengeti v Tanzánii. Nejslavnějším „divadlem“ je potom migrace až dvou milionů pakoňů a zeber (červenec až září), kteří urazí neuvěřitelných 1600 kilometrů. Během safari budete mít možnost na vlastní oči vidět hned několik zvířecích unikátů – pakoně, zebry, gazely, hrochy, žirafy, paviány, kočkodany, zelené holubi a také predátory typu lvů, gepardů, krokodýlů, hyen či leopardů.

Safari Keňa

Jedním z největších zážitků, které může život poskytnout je možnost strávit pár dní při safari v Keni. Volně žijící živočichové potulující se kolem vás, různé etnické skupiny lidí, rozmanitá kultura a možnost nahlédnout do tajů života v Africe, to jsou hlavní lákadla safari Keňa.

Jezero Nakuru

Ve vnitrozemí Keni nalezneme také mělké jezero Nakuru, po celém světě známé jako ráj plameňáků, které mělká voda přitahuje. Toto přírodní divadlo někdy čítá až 1 milion kusů těchto růžově zbarvených živočichů všech velikostí. Jezero Nakuru je často vyhledávaným cílem turistů.

Ostrov Lamu

Na ostrově Lamu najdeme nejstarší vesnici v Keni. Dochován je i tradiční způsob života. Silnice tu rozhodně nehledejte, protože tu zkrátka nejsou. Na celém ostrově je pouze pár vozidel, jinak je tu doprava převážně po svých či po moři.

Nairobi

Hlavní město Keni je Nairobi. Civilizované město je klíčovým místem celé jižní Afriky, často nazýváno také vstupem do světa safari. Nalezneme tu řadu kvalitních restaurací a obchodů. Mezi turistické atrakce řadíme muzea National Museum of Kenya či the Karen Blixen Museum.

Národní parky Keňa

Mezi dalšími významnými národními parky a přírodními rezervacemi v Keni najdeme například národní park Amboseli, Tsavo, Hell’s Gate, Nairovi či národní rezervaci Samburu.

Viktoriino jezero

Viktoriino jezero je druhým největším jezerem na světě s neuvěřitelnou rozlohou 70 000 km2. Pramení tu řeka Nil a nachází se tu řada měst, včetně toho třetího největšího v Keni – Kisumu.

Powered by WordPress