Doba / délka letu na Kapverdy (Kapverdské ostrovy)

Kapverdské ostrovy jsou v poslední dvou letech exotickou novinkou, kam míří tisíce Čechů. Jedním z pozitivních faktorů, proč cestovat na Kapverdy je také doba letu. Říká se totiž, že Kapverdské ostrovy jsou nejbližší možnou exotikou. Tak se pojďme podívat, jak to opravdu je.Délka letu na Kapverdské ostrovy

Délka letu na Kapverdské ostrovy činí průměrně 6,5 hodiny.

Ve srovnání s dalekou Asii či dalšími podobnými destinacemi v Indickém oceánu je doba letu skutečně jednou z hlavních výhod této exotické dovolené.

Průměrný čas se může lišit v závislosti na typu dopravního letadla, povětrnostních podmínkách či přetížení letového koridoru.

V hlavní sezóně létají společnosti z letiště Václava Havla v Praze v přímých spojích na Kapverdy. Mimo sezónu je třeba počítat u některých spojů s mezipřistáním například na Kanárských ostrovech.

Doporučujeme: Vstaňte alespoň každé dvě hodiny letu a protáhněte se. Při delším sezení v letadle hrozí menší riziko embolie, takže je dobré se v pravidelných intervalech například projít uličkou.

Poloha

Kapverdy se nachází u západního pobřeží Afriky, jen pár stovek kilometrů od další exotické novinky – Senegalu. Celé Kapverdské souostroví čítá několik desítek ostrovů a ostrůvků při celkové rozloze 4 000 metrů čtverečních. Poloha je ideální a zajišťuje stabilní počasí po celý rok.

Vstup na Kapverdské ostrovy

Pro vstup na území Kapverd potřebujete vízum. To vám však vyřídí cestovní kancelář v rámci vámi rezervovaného zájezdu.

Zajímá vás, jaká je délka letu do ostatních exotických destinací? Podívejte se na náš přehled.

Náš tip: V rámci dovolené doporučujeme ubytování v hotelu Oasis Atlantico Belorizonte.


Powered by WordPress