Dovolená Madagaskar

Chcete nasávat vůni vanilky linoucí se podél pobřeží? Rádi se potápíte tam, kam dosud příliš mnoho lidí před vámi nevkročilo nebo radši dáváte přednost polehávání na písečných plážích? Vydejte se s námi na čtvrtý největší ostrov na světě, Madagaskar. Dovolená Madagaskar vám nabízí úžasná dobrodružství a aktivity, které jsou zážitkem na celý život.

Dovolená Madagaskar – příroda, příroda a příroda

Dovolená Madagaskar má jedno své silné kouzlo – přírodu. Nádherná zelená krajina, přírodní rezervace, sopky a překrásné pláže jsou zárukou toho, že se při vaší dovolené na Madagaskaru rozhodně nudit nebudete. Potápět se můžete u korálových útesů Nosy Be (Nossi Be) nebo můžete navštívit turistiky významné hlavní město ostrova Antananarivo. Jak nakonec bude vaše dovolená Madagaskar vypadat záleží už pouze na vás.

Madagaskar – dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Počasí Madagaskar

Vlhké tropické podnebí je hlavní složkou počasí na Madagaskaru. V období zimy (květen – říjen) se průměrná teplota pohybuje kolem 20°C. V letním období (listopad až duben) se teplota vzduchu pohybuje kolem 28°C. Ostrov nabízí několik podnebí lišící se vaši aktuální polohou.

Zajímavosti Madagaskaru

Madagaskar byl od pevniny oddělen zhruba před 165 miliony let. Nachází se cca 300 kilometrů od pobřeží Mosambiku v Indickém oceánu.

Potápění

Madagaskar se může pyšnit některými nejméně dotčenými korálovými útesy na světě. Nejznámější potápěčskou lokalitou na Madagaskaru je na severozápadě ležící Nosy Be a pláže na jihozápadě země.

Nosy Be

Nosy Be je nejvýznamnější rekreační středisko na Madagaskaru. Ostrov obklopený menšími ostrůvky se nachází na severozápadním pobřeží cca 1 hodinu vzdušnou čarou od hlavního města. Exotické vůně pěstujících rostlin vanilky, ylang-ylang, citrónové trávy a pačuli si zamilujete.

Antananarivo

Hlavní město Madagaskaru Antananarivo (zkráceně Tana) je největším městem na ostrově. Nachází se tu řada turistických atrakcí jako například pozůstatky královských paláců Rova a Royal Village, několik mešit, téměř 50 kostelů či údajně druhý největší trh světa Zoma. K návštěvě vybízí také fauna a flora v místní botanické a zoologické zahradě, kde si můžete prohlédnout některé jedinečné druhy zvířat.

Ambohimanga

Zakázané město (svaté město), jak se tomuto místu přezdívá nadchne především milovníky historie. Město se nachází v hlubokých lesích a i v současné době je možné vidět struktury města, které jsou spojeny s obřady, které se konaly za starých časů.

Dovolená Madagaskar nabízí také řadu dalších turisticky oblíbených lokalit, především potom národních parků. Bohužel popsat všechny atrakce je téměř nemožné a proto jsme snažily vybrat alespoň ty pro nás zajímavé.

Powered by WordPress