Dovolená Barbados

Toužíte alespoň jednou v životě zažít dovolenou v karibiku? Chcete poznat rodiště zpěvačky Rihanny nebo se jen podívat, kde tráví dovolenou jeden z nejbohatších lidí na světě, šéf Microsoftu Bill Gates? Poznejte karibský ostrov Barbados a sny o ideálně strávené dovolené se brzy stanou skutečností.

Dovolená Barbados – luxusní dovolená v karibiku!

Dovolená Barbados nemusí být jen o polehávání na vyhřátých bílých písečných plážích karibiku, ale také o řadě dalších aktivit, kterými si vaši dovolenou můžete zpestřit. Potápění ve vodách plných korálů a želv nebo špičková golfová hřiště jsou jen zlomek toho, co vám dovolená Barbados nabízí. Navštivte hlavní město Barbadosu Bridgetown a užívejte si vstřícnost místních obyvatel anebo se nechte okouzlit neskutečnou přírodní krásou Barbadosu v Barbados Wildlife Reserve.

Barbados – dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Počasí Barbados

Počasí na Barbadosu je díky tropickému klimatu stabilní. Průměrné teploty se tu pohybují od 28 do 30°C. Nejsuššími období je únor, až květen. Naopak měsícem dešťových srážek je červenec. Objevují se zde i tropické lijáky, které jsou prudké a krátké. V červenci až listopadu je možnost výskytu hurikánů. Průměrná teplota vody je 26 do 29°C.

Významné turistické atrakce ostrova Barbados

Harrison’s Cave

Jeskyně Harrison´s Cave jsou nejpopulárnější turistickou atrakcí na Barbadosu. Prozkoumány byly roku 1970 dánským speleologem a pro veřejnost otevřeny roku 1981. Prohlídka o délce 2,3 kilometru zobrazuje četné jeskyně, vápencové formace, krápníkové útvary, jezera a vodopády. Návštěvníci jsou mezi jednotlivými místy převáženi elektrickou tramvají s možností výstupu u významných atrakcí. Mezi to nejlepší patří 50 metrů vysoká hlavní jeskyně (obřadní síň / Great Hall) a 40 stop dlouhý vodopád. Cena prohlídky je 30 USD.

Plavání se želvami

Jednou z nejvíce fascinujících a nezapomenutelných aktivit je plavání se želvami na západním pobřeží ostrova Barbados. Návštěvníci dostanou možnost z bezpečné vzdálenosti šnorchlovat mezi želvami. Vzhledem k tomu, že želvy jsou na Barbadosu chráněny musíte počítat s řadou bezpečnostních opatření, ale za ten zážitek to opravdu stojí.

Barbados Wildlife Reserve

Přírodní rezervace Barbados Wildlife Reserve je domovem řady živočichů, které máte možnost poznat v jejich přirozeném prostředí. V mahagonovém lese rezervace se postupně můžete setkat s jedinečnými druhy zvířat – kajmany, želvami, pelikány či tzv. opicemi Green Monkeys. Za pohled jistě stojí i flóra ve Flower Forrest, kde můžete vidět řadu rostlin a živočichů žijících pouze na ostrově Barbados.

Pláže

Barbados může, stejně jako ostatní karibské destinace, nabídnout ty nejkrásnější pláže na světě. Sandy Beach, ideální pláž pro rodiny s dětmi s mělkým přístupem do vody a s řadou piknikových stolů. Podle mnohých nejkrásnější pláži na Barbadosu je bílým pískem pokrytá Brighton Beach.

Barbados – zdravotní péče a bezpečnost

Pro dovolenou na Barbadosu do 28 dní není potřeba vízum, ale pouze cestovní pas platný ještě 6 měsíců po návratu.

Zdravotní péče na ostrově Barbados je kvalitní. Největší nemocnice The Queen Elizabeth Hospital se nachází v hlavním městě Bridgetown. Po celém ostrově je ovšem řada menší klinik. Za ošetření se platí hotově.

Očkování na Barbados není povinné pouze doporučené. Sebou si doporučujeme vzít silný repetent proti komárům přenášejícím horečnatou nemoc dengue.

Barbados je poměrně bezpečná země. Tvrdě se trestá držení a konzumace drog za které hrozí až několikaleté vězení.

Powered by WordPress