Nový Zéland dovolená

Poznejte Nový Zéland, krajinu majestátných zelených kopců se zasněženými vrcholky, dechberoucími scenériemi, zlatými písečnými plážemi, termálními prameny a bujnými deštnými pralesy. Vydejte se po stopách Maorů a rezervujte si dovolenou ještě dnes. Potkáte tak výjimečně přátelskou kulturu lidí, která si jistě zaslouží vaši pozornost. Nový Zéland, dovolená v zemi Pána prstenů je ideální dobrodružnou výpravou nejen pro otrlé cestovatele, ale pro všechny milovníky exotiky.

Nový Zéland dovolená – cesta za Maory

Krajina Nového Zélandu každoročně láká svoji výjimečností filmaře z celého světa, ale nejen ty, i lidé lačnící po pohledu na nádhernou a bohatou přírodu. Dokonce je zařazena v seznamu 10ti zemí, které musí člověk alespoň jednou v životě navštívit. I přesto, že Nový Zéland leží v jihozápadní Polynésii v Tichém oceánu je u českých turistů velmi oblíbený. Není to ale jen příroda, co Nový Zéland dovolená nabízí. Je tu i řada multikulturních a moderních měst jako Wellington či Auckland, tak i mnoho turistických letovisek.

Nový Zéland – dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Počasí Nový Zéland

Roční období jsou na Novém Zélandu zcela opačné než v České Republice. Hlavní turistická sezóna tu panuje od listopadu do dubna. Počasí v zimě a v létě tu není příliš teplotně rozdílné, liší se pouze častými zimními proměnami. Zima na Novém Zélandu trvá od května do září. Průměrná letní teplota se pohybuje okolo 28°C – 31°C a v zimě klesá pod 15°C.

Proč dovolená na Novém Zélandu?

 • Nový Zéland je zařazen mezi 10 zemí, které musí člověk alespoň jedenkrát v životě navštívit a patří mezi nejvíce toužebné destinace lidí lačnících po exotické dovolené.
 • 15 000 kilometrů písečného či skalnatého pobřeží slibuje fascinující podmínky pro vodní sporty i prosté koupání.
 • Na Novém Zélandu stále žije cca půl milionu potomků původních obyvatel tzv. Maorů. Nejvyšší výskyt ukázky tradičních her, řemesel, tanců, zpěvů a řezbářských prací je v oblasti zvané Ratorua.
 • Více než jednu třetinu rozlohy Nového Zélandu tvoří přírodní rezervace a národní parky. Celkem tu najdeme 14 velkolepých národních parků a 25 přírodních rezervací k zachování přírodního dědictví.
 • Aucklandnejvětší město Nového Zélandu je častým cílem dovolené a nakupování. Nachází se tu vyhlídková věž Sky Tower, podmořský svět či řada muzeí. Výhled nejen na město potom můžete okusit na vyhaslých sopkách Tree Hill a Mount Eden.
 • Najdeme tu nejstarší národní park Nového Zélandu Tongariro zapsaný do kulturního a přírodního světového dědictví UNESCO.

Víte že, ….

 • se Nový Zéland může pochlubit nejdelším názvem oblasti? Ta zní: Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu.
 • Na Novém Zélandu je největší koncentrace golfových hřišť na jednoho obyvatele? Celkem to vychází na 1 hřiště na 10 000 obyvatel.
 • Frying Pane Lake poblíž Rotorua je největší horký pramen na světě s teplotou vody až 200 ˚C v jejím nejhlubším bodě?
 • Jezero Taupo bylo vytvořeno největší světově zaznamenanou erupcí za posledních 75 000 let? Prach z erupce by byl údajně vidět až z Říma a Číny.
 • Nový Zéland se může pochlubit nejkrásnějšími plážemi na světě? A to žádná část Nového Zélandu není více jak 128 kilometrů od moře.
Powered by WordPress