Exotiku najdete i v Chorvatsku

Chorvatsko je nádherná země a není tedy divu, že sem každoročně míří téměř milion Čechů, aby zde strávili dovolenou. Její krásu lze docenit totiž jen jedním způsobem – a to na vlastní kůži. A každý, ať už z různých důvodů, kdo nebyl v této zemi bývalé Jugoslávie, tak neví, o co přichází. Spousta lidí tedy vyráží k Jadranu rok co rok. Vzhledem k tomu, že je zde hojně rozšířeno soukromé ubytování Chorvatsko v rodinných penzionech, tak se také často stává, že se vrací k jedné a té samé rodině. Po několikáté návštěvě ale Chorvatsko člověka svádí k tomu, aby si začal myslet, že ho dokonale zná. Jenže to je bohužel veliký omyl.

Trogir - Chorvatsko

Tato země totiž skrývá tolik klenotů, že několik životů nestačí k tomu, aby jste se alespoň vzdáleně přiblížili k tomu, že byste měli Chorvatsko v malíčku. Jistě, Makarskou riviéru zná každý, stejně tak Dubrovnik, Split nebo třeba kouzelnou pláž Punta Rata, která je považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě. Ale dovolená Chorvatsko nabízí mnohem více, než jenom pláže a turistická centra přeplněná lidmi, kde už nezbývá prakticky žádný prostor pro klid a romantiku. Často na ona zapadlá místečka narazíte jen náhodou, třeba díky nenápadnému ukazateli kdesi u cesty, kde byste vůbec netipovali, že se skrývá malý ráj na zemi.

Co třeba ztracený ostrov Mljet? Najdete zde dvě překrásné laguny, spoustu dobrého vína a dalších místních pochoutek. Nebo třeba pláž Luka na jižní straně ostrova Korčula. Moc lidí sem nejezdí, to však neznamená, že tu není krásně. Ba spíše naopak. Navíc si jedinečnost místní přírody budete moct vychutnat i o samotě. Pro mladé lidi bude zase ideální město Rabac, kde budou mít více než dostatek příležitostí se dosyta vyřádit. Kromě toho jsou zde naprosto nádherná místa pro potápění.

Powered by WordPress