Zanzibar nejkrásnější pláže – TOP 5

Zanzibar je bezpochyby místem s výskytem nejkrásnějších pláží ve východní Africe a dost možná nabízí i to nejkrásnější z celého kontinentu.

Ostrov se nachází asi 35 kilometrů od pevninské Tanzanie, kousek od hlavní tepny, přístavu Dar es Salaamu.

Proč navštívit Zanzibar?

  1. Pláže – nejkrásnější pláže Afriky najdete právě tu.
  2. Potápění – Zanzibar má vyhlášené potápěčské lokality.
  3. Kulturní zážitek – stará města, viditelný africký vliv a srdeční lidé.
  4. Lodge hotely – stovky nových ubytovacích zařízení, starých pouze pár let, kvalitní hotely i služby.
  5. Snadný přístup do Afriky – aneb vydejte se na safari do Tanzanie či Keni. K dispozici máte národní parky Serengeti, Ngorongoro, Selous či Ruaha.

Vybíráme 5 nejkrásnějších pláží Zanzibaru

Nungwi

Přímo na nejsevernějším bodě ostrova leží pláž, která je skutečně ohromující. Azurově čistá voda a bílý jemný písek, čeká na ty, kteří sem zavítají. Pláž Nungwi je ideální v případě, že si chcete zaplavat a nechodit daleko do moře.

Na pláži najdete bary a restaurace, které ale nelze srovnávat s těmi s Evropy. Vše má svůj zanzibarský styl i atmosféru.

Ubytovat u této pláže se můžete například v hotelech: Langi Beach Bungalows, Zanzibar Star Resort, Diamonds La Gemma Dell´est

Nejkrásnější pláže Zanzibaru

Kendwa

Pro někoho je nejkrásnější pláž Zanzibaru právě Kendwa. Ačkoliv západní strana ostrova nenabízí tolik krásných pláží jako ostatní části ostrova, tato je výjimkou. Je o něco „línější“ než pláž Nungwi. Čerpat nové síly můžete ve stínu pod malými přírodně tvořenými deštníky. I zde si slušně zaplavete.

Jakmile ustoupí sluneční žár, téměř vždy se tu koná nějaký volejbalový nebo fotbalový přátelský zápas.

Ubytovat u této pláže se můžete například v hotelu: Kilindi

Paje

Jedna z nejpopulárnější a nejkrásnějších pláží jihozápadního Zanzibaru se jmenuje Paje. Skvělé místo k návštěvě, pokud si chcete vychutnat koupání v moři, ale také se potkat s ostatními návštěvníky ostrova. Na výběr je totiž více kulturních možností – malé plážové bary, restaurace a řada bungalovů, kde se můžete levně ubytovat.

Palé je jedna z těch lepších oblastí na ostrově, pokud se chcete naučit potápět nebo si vyzkoušet jiné vodní sporty. Windsurfing nebo Kitesurfing jsou tu poměrně oblíbené.

Bwejuu

Na sever od městečka Paje leží další nesmírně populární a krásná pláž ZanzibaruBwejuu. Pláž ležící u malé stejnojmenné rybářské vesnice není nejpříjemnější pláží, pokud jde o plavání, ale má jednu nesmírnou výhodu. Přírodní krásy. Představte si kymácející se palmy nad vodní hladinou, bílý jemný písek a azurově čisté moře. Pokud máte rádi potápění, raději volte severnější nebo na samém jihu ležící oblasti.

Ubytovat u této pláže se můžete například v hotelech: Baraza, Breezes, Echo Beach Hotel, Boutique Hotel Matlai

Kiwengwa

Severovýchodní pláž Zanzibaru patří též mezi nejkrásnější na celém ostrově. Právě zde leží „nejmódnější“ hotely a pláž doslova připomíná nekončící úsek jemného čistého písku. Ten na sebe upozorní zejména při odlivu, kdy odkrývá široký pruh země až téměř k bariérovému útesu, aby během přílivu znovu vše zalil oceán až k vysutým palmám houpajícím se nad vodní hladinou.

Exkluzivní klid (ostatní pláže bývají více přeplněné) a luxusnější hotely určeny spíše pro movitější klientu. Chybí tu plážové bary a restaurace.

Ubytovat u této pláže se můžete například v hotelech: Diamonds Dream of Zanzibar, Palumbo Reef Resort, Bluebay Beach Resort & Spa, Sultan Sands Island Resort

Bez ohledu na to, jakou nejkrásnější pláž Zanzibaru zvolíte, nikdy neuděláte chybu. Ostrovu totiž při jeho zrodu byla dána ta nejvyšší dávka krásy, jak jinak si vysvětlit tu nádheru.

Powered by WordPress