Zájezdy Chile

Toužíte po dobrodružství a chcete poznat nádhernou krajinu Jižní Ameriky? Milujete drsnou romantiku a záhadou obestřená místa? Vydejte se s námi do Chile, země plné fantastických a dech beroucích přírodních krás, písečných pláží a vysokých hor. Zájezdy Chile jsou snem každého milovníka přírody. Dovolená v této jihoamerické zemi stojí opravdu za to!

Zájezdy a dovolená Chile, fascinující zážitky na celý život.

Rezervujte si zájezdy do Chile a vydejte se pozorovat kolonii tučňáků, navštivte obří ledovce, poušť Atacama či přenádherné národní parky Chile, Lauca či Torres del Paine nabízející krásná jezera, hory i lesy. Zájezdy Chile k rezervaci již od 35 000 Kč.

Chile – dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Počasí Chile

Počasí v Chile je díky rozmanitosti země různé. Na severu země je horko a sucho (především v nížinách), ve střední části Chile je počasí srovnatelné s klimatickými podmínkami u Středozemního moře. Léta jsou dlouhá s průměrnými teplotami kolem 25°C, zimy jsou mírné a vlhké s teplotou cca poloviční. Jižní část Chile je naopak chladná a deštivá. Čím více na jih se vydáte, tím počítejte s chladnějším počasím. Léto v Chile je v období prosince až května, naopak zima v období června až září.

Turistické atrakce Chile

Turistické atrakce v Chile jsou dech beroucí a i přesto nepatří k tak populárním destinacím jako ostatní země Jižní Ameriky. V Chile můžete najít skvělou kombinaci historie a přírodních krás.

Poušť Atacama

Jedna z nejpopulárnější turistických atrakcí v Chile je poušť Atacama. Ta je zároveň nejsušší a nejvýše položenou pouští na světě. Unikátní skalní útvary a údolí vás o řeč připraví už pouhým pohledem na ně. Mezi ty neoblíbenější patří Valle de la Luna, údolí, které je výsledkem staletí větrů a záplav písku a kamene. Celý dojem vám připadá tak, jako by jste se právě nacházeli na měsíci a právě z tohoto důvodu jej často místní nazývají Valley of the Moon (údolí měsíce).

Velikonoční ostrovy

Jedno z nejvíce izolovaných míst na zemi a stále záhadou zahalené Velikonoční ostrovy jsou bezesporu dalším tahákem Chile. Nacházejí se v jihovýchodní části Tichého oceánu. Oficiálně se jedná o území Chile, které se ovšem nachází tisíce kilometrů od pevniny, zhruba na půl cesty na Tahiti. Ostrov je známý pro svých 887 kamenných soch, zvaných Moia, které byli vytvořeny před několika staletími národem zvaným Rapanui.

Santiago de Chile

Hlavní město Chile nese název Santiago de Chile a je zároveň hlavním hnacím motorem celé země. Mezi vyhlášené lokality patří Bellavista s rušným nočním životem, několika významnými muzei a nedalekými vinicemi. Mezi další místo, které musíte navštívit patří trh La Vega.

Města Valparaiso a Vina del Mar

Valparaiso se nachází na pobřeží Tichého oceánu v centrální části Chile. Jedná se o diletantské město tvořené pestrobarevnými domy a grafity, které lemují velmi kreativně ulice a přetvářejí je na jedinečná umělecká díla. Lákadlem jsou také svahy, ze kterých je překrásný výhled na Tichý oceán. Valparaiso se může pochlubit labyrintem uliček ztělesňujících bohaté architektonické a kulturní dědictví.

Jen pár minut jízdy od Valparaiso se nachází město Vina del Mar s věhlasnými květinovými hodinami. Zbytek volného času můžete strávit například procházením se po pláži.

Los Pinguinos

Chcete vidět na vlastní oči největší kolonii tučňáků v Chile? Los Pinguinos je přírodní památka, která je domovem více jak 120 000 Magellanových tučňáků. Nachází se na malém ostrově Magdalena jehož rozměry jsou pouhý 1 kilometr čtvereční.

Chile – doklady, víza a bezpečnost

Cestovat do Chile můžete na základě platného cestovního pasu s možností pobytu maximálně 90 dnů. Při vstupu do země jste povini vyplnit tzv. bílou imigrační kartu jejíž první část odevzdáváte při vstupu do země a druhou při odjezdu ze země. Očkovací průkaz není povinný.

Chile je poměrně bezpečnou zemí a platí tu základní principy, nenechávat důležité doklady a věci bez dohledu, nenavštěvovat chudinské čtvrti především v Santiago de Chile. Jižní část Chile je téměř bezproblémová, na severu čas od času situaci komplikuje pašeráctví.

Powered by WordPress