Vysněná dovolená čechů – Thajsko

Thajsko je hitem dovolených v roce 2014. Nechte se omámit vůní orientu a vydejte se poznat krásy této jedinečné země. Uchvátí vás nejen exotická kultura, ale i klid písčitého pobřeží Andamandského moře.

V Thajsku si můžete vybrat z nepřeberného množství zajímavých turistických cílů. Jestli vás láká spíše ruch města, památky a všude viditelné tradice, vydejte se do Bankoku, hlavního města Thajského království, kde vás přivítá královský palác, buddhistické chrámy oplývající klidem nebo čínské město s nejrušnějšími uličkami.

Raději byste si vychutnávali klidnou dovolenou na pláži? Zamiřte na thajský poloostrov Phuket a vyberte si z mnoha pláží podle své chuti. Můžete zvolit velmi známou Patong Beach s velkým množstvím podniků a hotelů, kde si užijete společenského života. Dále ostrov nabízí klidnější pláže s velkými sportovními možnostmi. V období monzunů na své přijdou surfaři, jindy můžete poznávat krásy moře v kurzu potápění.

Dvě hodiny od Phuketu najdete neobydlené souostroví Phi Phi, kouzelnou krajinu známou z filmu Pláž. Tato oblast s průzračnou vodou a panenskou přírodou je právem nazývaná rájem na zemi.

Chcete-li si na své dovolené u moře užít i trochu historie, navštivte středověké město Ayutthaya, centrum Siamské říše.

Další turistickým cílem v Thajsku je město Čiang Mai, brána do opiového „zlatého trojúhelníku“, kde najdete vyhlášenou restauraci Khan Tok nabízející místní speciality. Dále můžete navštívit orchidejové nebo motýlí farmy a pro vášnivé turisty je zde 1676 metrů vysoká hora Doi Suthep. V thajských horských provinciích můžete navíc potkat „žirafí ženy“, které mají dlouhé krky ozdobené mosaznými kruhy.

Ať už se vydáte do jakékoliv oblasti, Thajsko vás jistě okouzlí a splní všechna vaše očekávání.

Powered by WordPress