Vodopády Iguazú – zázrak přírody

Vodopády Iguazú patří mezi nejkrásnější vodopády na světě a jsou vysněným cílem řady turistů. Slibují nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat navždy. Ať už si budete chtít odpočinou od párty v Riu de Janeiru nebo Buenos Aires, vodopády Iguazú jsou ideálním doplňkem každé dovolené v Brazílii či Argentině. Ostatně návštěvou vodopádu budete moci spatřit kandidáta na 7 novodobých divů světa patřící také do seznamu světového dědictví UNESCO.

Jméno Iguazú jednoduše v místním jazyce Guaraní znamená „velká voda“. Legenda pravý, že vodopády Iguazú byli vytvořeny výbuchem vzteku boha řeky Iguazú, který žil v násilné oblasti zvané Garganta del Diablo (ve volném překladu „Ďáblovo hrdlo“). To má tvar U, je 82 metrů vysoké, 700 metrů dlouhé, 150 metrů široké a nejvíce vzrušující výhled, který vám vyrazí dech, nabízí Garganta del Diablo na podzim.

Uhnízděné mezi argentinské a brazilské hranice, Iguazú Falls jsou dvakrát tak široké a mnohem vyšší než Niagarské vodopády. Táhnou se 3 km podél řeky stejného jména. Kolem vodopádů uvidíte subtropické džungle plné vegetace, kde se nachází také ohrožené druhy zvířat jako jsou tukani či oceloti.

Abyste mohli zažít tuto úchvatnou podívanou, je možné vyrazit blíže k vodopádu po dřevěných chodníčcích a naučných stezkách, jinak je možné objednat si výlet lodí k vodopádům či výlet Jeepem v doprovodu Jungle Iguazú Explorer (průvodce).

Nejlepší doba pro návštěvu vodopádů Iguazú je na jaře a na podzim, protože léto je tropicky horké a vlhké, v zimě zase ubývá hladina vody. Existuje řada příležitostí pro fotografování a kamerování, tak si sebou nezapomeňte na památku nějaký ten foťák či kameru přibalit. Milovníci dobrodružství a adrenalinu potom mohou využít speciální vysoké mosty přímo nad vodopád.

Návštěvníci vodopádů Iguazú Falls se mohou ubytovat přímo v bezprostřední blízkosti a to v jednoduchých objektech i luxusních hotelových řetězcích. Záleží zejména na vašem rozpočtu. Luxusní ubytování nabízí například Sheraton Iguazu v Argentině a Tropical das Cataratas v Brazílii. Užívat si můžete luxusní lázně v džungli a kvalitní služby, nemluvě o báječném výhledu z okna.

Mimořádně krásné, vodopády Iguazú Falls jsou unikátním prostředím, které inspirovalo nejednoho umělce a spisovatele. Je to místo, kde příroda v celé své kráse láká turisty z celého světa.

Powered by WordPress