Vítejte v ráji – dovolená na ostrově Bora Bora

Společnost ostrovů Francouzské Polynésie ležící v Tichém oceánu se stala doslova legendární, pouhá zmínka vyvolává představu opravdového ráje na zemi. Okázalé laguny s tyrkysově čistou vodou, cukrově bílé písečné pláže, tyčící se sopečné vrcholy, svěží tropická údolí ve kterých kvete ibišek, romantické sluncem zalité panoramatické výhledy a půvabné vesnice plné atrakcí a nevšedních zážitků. To je Bora Bora – malý kousek ráje na zemi.

Ostrov Bora Bora je známý jako perla Oceánie. Jednoduše ho lze popsat jako romantické centrum vesmíru. Luxusní lázně, vztyčené bungalovy s doškovou střechou přímo na vodou a nepopsatelná atmosféra. Již 40 let je ostrov Bora Bora azylem pro nejromantičtější představy.

Dovolená Bora Bora je dražší než jiné turistické destinace, ale pokud budete mít možnost tento ostrov navštívit, budete odcházet plni velkých dojmů a plni touhy vrátit se zpět na toto místo ještě alespoň jednou v životě.

Ostrov Bora Bora je poměrně malý. Jeho obvod zvládnete objet autem za cca hodinu. Hlavní kouzlo ovšem tkví v jiných aktivitách. Oblíbené jsou zejména vodní sporty, jízdy na kajaku, potápění a šnorchlování. Bora Bora můžete poznat také pěší turistikou a cykloturistikou. K dispozici je také náročné stoupání k hoře Otomanu nebo poblíž Mount Pahia, kde si horolezci mohou vychutnat skutečně nádherné výhledy na nedaleké ostrovy. Při dovolené na Bora Bora mohou návštěvníci nasáknout mimořádnou místní kulturu ve většině vesnic, které jsou bohaté na tradiční hypnotické tance a bubnování. Ti, kteří nejsou příliš aktivní a raději vyhledávají klid a odloučení si mohou odpočinout na řadě tichých pláží, lagun a ostrůvků.

Zajímavosti ostrova Bora Bora

Unikání zajímavostí ostrova Bora Bora je Lagoonarium. Favorit mnoha cestovatelů, kde můžete vidět na vlastní oči takové tvory jako delfíny, želvy, žraloky a rejnoky tak i typické barevné tropické ryby v neuvěřitelných rozměrech. Dokonce si s nimi můžete i zaplavat.

Matira Beach je klasickým příkladem pláže Jižního Pacifiku. Je velmi populární mezi turisty a může nabídnout dlouhé úseky bílého písku a mělké tyrkysové vody. V různých částech ostrova poté najdeme roztroušené starověké chrámy Marae. Cca 40 otevřených chrámů prezentuje mystickou minulost Polynésanů během náboženských a kulturních obřadů.

Kuchyně na Bora Bora

Další zvláštností ostrova Bora Bora je kuchyně. V nabídce najdete opravdu vynikající zpracování téměř všech mořských tvorů a ryb u kterých je vždy záruka naprosté čerstvosti.

Chcete se podívat na aktuální nabídku zájezdů? Klikněte zde!

Powered by WordPress