Tanzánské safari – vejděte do parků střední Afriky

Tanzanie je země ležící na východním pobřeží střední Afriky. Mnoho cestovatelů ji navštěvuje s cílem uvidět nebo vystoupat na Kilimandžáro (5895m. n. m.), nejvyšší horu světa. Tato exotická oblast Afriky ale nabízí i méně známé a přesto zajímavé cíle pro poznávací zájezdy

Arusha a vstup do ráje zvířat

Hlavní město tanzanských safari Arusha se nachází 250 km od  hlavního města Keni – Nairobi. Začíná zde většina turistických okruhů. Můžete odsud vyrazit třeba k vulkanickému kráteru a národního parku Ngorongoro. Místo s hloubkou 610 m a průměrem cca 20 km je domovem tisíce zvířat. Žije tu až 40 000 druhů savců. Nejvíce živočichů se nachází u alkalického jezera Magadi, kde žijí i plameňáci, hroši nebo zebry. V kráteru mají rostliny i zvěř vlastní ekosystém, který není narušený činností člověka,

V blízkosti exotického Ngorongoro, památky UNESCO, se pro úrodnou půdu hojně pěstuje káva. Její milovníky pak jistě potěší, že uvidí plantáže s kávou na světadíle, odkud se káva rozšířila do zbytku světa.

Nekonečné pláně Serengeti

Travnaté savany největšího parku Tanzánie a další kulturní památky UNESCO se rozprostírají nedaleko. Sever národního parku Serengeti tvoří kopcovité údolí s mnoha řekami a lesy, které je obklopují. Jihovýchod pak patří otevřeným travnatým pláním a střed parku akátům. V celé oblasti je velká koncentrace pakoňů a šelem –  lvů, gepardů, hyen a šakalů.

V oblasti lze cestovat i na vlastní pěst. Lístky na dopravu a průvodce lze zařídit na místě. Výlety po těchto parcích střední Afriky organizují ale i české cestovní kanceláře. Výhodou takové cestovní dovolené je dobrá organizace, jistota porozumění výkladu a bezpečí při výletech.

Powered by WordPress