Srí Lanka v dubnu

Jaké je typické počasí pro Srí Lanku v dubnu? Je duben vhodný pro naplánování zimní exotické dovolené u moře? Nebo je lepší vyrazit v jiný měsíc?

V dubnu vrcholí na Srí Lance hlavní turistická sezóna a začíná období dešťů. Jenže období monzunů nastává v různých částech Srí Lanky v jinou dobu. Jak to tedy je?

  • Jižní a jihozápadní část ostrova – monzun od května do srpna
  • Severní a východní část ostrova – monzun od října do ledna
  • Celý ostrov – říjen a listopad může pršet kdekoliv

Jaké mě čeká počasí v dubnu na Srí Lance?

Srí lanka dovolená Nejideálnější období je od prosince do března, kdy téměř neprší. V dubnu už je třeba počítat se srážkami, avšak zcela jinak, než jste zvyklí v ČR.

Prší většinou v noci nebo jen pár desítek minut přes den. Jakmile se srážky rozplynou začíná ihned pálit slunce a teploty šplhají ke třicítce. Ani v dešti vám nebude zima. Naopak, někdo tyto příjemné srážky vítá jako závan čerstvého vzduchu.

Počasí na Srí Lance v dubnu:

  • Průměrná teplota vzduchu: 31 °C
  • Průměrná teplota vody: 28 °C
  • Průměrné měsíční srážky: 231 mm

Pozor na konec dubna. Počasí už se může kazit a deště může přibývat. Někdy prší i několik dní a takovou exotickou dovolenou si zkrátka mnoho z vás asi nepředstavuje.

Kolik to stojí?

Ceny dovolené na Srí Lance v dubnu již začínají pomalu padat. To je dobré pokud chcete ušetřit nějaké peníze. Aktuálně nejlevnější zájezd s polopenzí na 10 dní lze sehnat od 21 640 Kč. Lidé však za dovolenou na Srí Lance utrácejí průměrně 35000 Kč. Aktuální nabídka zájezdů zde.

CO NA TO MY?

Srí Lanka v dubnu je v pohodě. Doporučujeme cestovat v první polovině měsíce, kdy se počasí ještě hlásí spíše k suššímu období. Naopak nedoporučujeme již přelom dubna a května, kdy srážky mohou zkazit vysněnou dovolenou.

Powered by WordPress