Nejluxusnější exotická dovolená na 7 místech světa

Nejkrásnější pláže Zanzibaru

Nejluxusnější exotická dovolená je zárukou toho, že si svůj vytoužený volný čas opravdu užijete. Chcete si odnést jedinečné zážitky, prožít bezstarostný výlet, na kterém vás budou hýčkat spoustou krásných věcí a zahrnovat tím největším komfortem a luxusem? Pak si vyberte jednu ze sedmi destinací, kde se dá luxusní exotická dovolená prožít. Můžete ochutnat ty nejúžasnější gurmánské speciality, na jejichž přípravě se podílí největší světová kuchařská esa, která byla za své umění oceněna michelinskými hvězdami.

Absolvujte soukromý let vrtulníkem, podílejte se na krmení žraloků, ponořte se do oceánu s delfíny, poznávejte podmořský svět během potápění, zkrátka si svou dovolenou vychutnejte plnými doušky a nechte se rozmazlovat luxusem.

Maledivy

Jsou ostrovním státem, který leží v Indickém oceánu, tvoří jej 19 korálových atolů a celkem zaujímají 1196 ostrovů, z tohoto počtu jich je zhruba 200 obydleno. Maledivy se pyšní sněhově bílými plážemi, blankytně průzračným mořem a překrásnou přírodou. Spousta zábavy, sportovních aktivit, exotická kuchyně a špičkové služby, to vše řadí Maledivy na seznam destinací, kde se dá zažít nejluxusnější exotická dovolená.

 • Dejte si večeři v luxusní podmořské restauraci.
 • Koupejte se ve svém vlastním privátním bazénu.
 • Posnídejte na rozlehlé terase luxusního vodního bungalovu, kam vám vše naservíruje osobní komorník.
 • Kochejte se krásou maledivských atolů.

Atol Jižní Ari

Patří k nejkrásnějším oblastem Malediv a zároveň k nejluxusnějším. Tato obrovská laguna o velikosti 80 x 30 kilometrů nabízí bělostné pláže, úchvatně modré čisté moře a bohatý život kolem korálových útesů. Pláže symbolizují dovolenou na nejvyšší úrovni. Jemný světlý písek zvolna klesá do průzračné vody omývající pobřeží a potřebný stín dodají husté palmové porosty v okolí.

 • Věnujte se šnorchlování, potápění se žraloky a želvami, plavbě na katamaránu, procházkám při západu slunce, ochutnávce místních specialit, rybolovu a podobně.

Bora Bora a Francouzská Polynésie

Nejluxusnější exotická dovolená vás může dostat i do malého ráje na zemi, jak se této perle Pacifiku také říká. Bora Bora je ostrov ve Francouzské Polynésii, který zabírá jen 38 km2. Přestože má malou rozlohu, nahrazuje to luxusem, jež si nenechali ujít dokonce ani slavné celebrity, jako například Cameron Diaz či Harrison Ford.

Nejkrásnější laguna s křišťálově čistou vodou a bariérovými útesy je skvělým místem pro šnorchlování s rejnoky, murénami či žraloky. Jsou tu pro to perfektní podmínky. Hora Otemanu se svou bujnou vegetací kontrastuje s bělostnými plážemi a je vynikajícím zátiším pro bungalovy nad vodou, které celý pobyt podtrhují.

 • Vydejte se na výlet lodí po laguně či se ponořte do hloubky zhruba 40 metrů vyhlídkovým ponorným plavidlem.
 • Ochutnejte rejnoka, grilovaného mořského ráčka nebo ahima´a, což je pokrm, který se připravuje tradičním způsobem a to v zemi na rozpálených kamnech.

Dominikánská republika

Patří k perlám Karibiku a je ideálním místem, kde se dá prožít nejlepší exotická dovolená. Krásné písčité pláže, čisté blankytně modré a příjemné teplé moře, spolu s tropickým podnebím i nádhernou přírodou tvoří ideální místo pro luxusní a relaxační dovolenou. Hotely většinou nabízí plnou penzi s neomezenou konzumací různých nápojů.

 • Potápějte se v té nejlepší lokalitě na světě.
 • Absolvujte výlet lodí k ostrůvkům Catalina a Saona.
 • Nasaďte si šnorchl s ploutvemi a plácejte se ve vodě v blízkosti pláže.
 • Pro milovníky golfu jsou zde kvalitní golfová hřiště, neboť Dominikánská republika je golfovým rájem.
 • Z vodních sportů jsou tu windsurfing, plachetnice, katamarány, šlapadla a kajaky.

Thajsko

Thajsko je známé dodržováním tradic, historie v podobě starodávných svatyní a buddhistických klášterů kontrastuje se současností, kterou představují luxusní hotely topící se v přepychu a obří mrakodrapy plné světel. Luxusní exotická dovolená v Thajsku nabízí úchvatné sněhobílé písečné pláže, které jsou lemovány hustým porostem kokosových palem. Průzračná úžasně čistá azurově modrá voda láká ke koupání a plavání v překrásných tyrkysových lagunách. V Thajsku se snoubí luxus, historie a jedna z nejlepších kuchyní světa.

 • V přírodě se můžete setkat se slonem či divokým tygrem, obdivovat největší rostlinu světa, poznávat podmořský svět plný barev.
 • Surfujte po celý den
 • nechte se namasírovat během lenošení na pláži nebo v soukromí hotelového pokoje, případně vilky.
 • Hýčkejte se koupelí v orchideové lázni, projeďte se na slonovi nebo si jděte zahrát golf.

Dubaj

Dubaj patří k nejprestižnějším destinacím, které nabízí prvotřídní kvalitu a luxus. Úžasné pláže s jemným bílým pískem, teplá voda po celý rok, spousta památek a zajímavých míst, včetně dokonalých golfových hřišť. Dozvuky arabských tradic vzdorují obřím a naprosto dech beroucím mrakodrapům, luxusním bulvárům a těm nejmodernějším nákupním centrům.

 • Najdete zde nejluxusnější hotel na světě Burj al Arab, který vypadá jako plachetnice, měří 321 metrů a pyšní se sedmi hvězdičkami.
 • Nenechte si ujít Palmové ostrovy, jež byly vybudovány uměle, stejně jako sjezdovka, která je v blízkosti pláží.
 • Dalším skvostem je Hydropolis, což je první podmořský hotel na světě. Nachází se v hloubce 15 metrů a leží 300 m od pobřeží.

Zanzibar

Tento dokonalý exotický ostrov je přímo stvořen k tomu, aby zde trávila dovolenou ta nejnáročnější klientela. Mořské laguny skrývají špičkové hotelové rezorty, které svým návštěvníkům poskytují ubytování v nejluxusnějších pokojích, apartmánech či bungalovech, to vše s prvotřídním servisem. Hotely mají pět hvězdiček a jsou vybaveny v afro-arabském stylu. Bungalovy jsou umístěny nad hladinou moře a nabízí stejný komfort jako hotelové pokoje. Kvalitní pláže, vyhřátý oceán, možnost potápění a šnorchlování, dokonalý relax a špičkový servis zaručují dokonalou dovolenou.

 • Vydejte se na safari a vychutnejte si africkou atmosféru se vším všudy.
 • Jednotlivé resorty nabízí luxusní vybavení včetně tropické zahrady, vlastního bazénu, osobního komorníka, soukromé pláže a servisu all inclusive (záleží na tom, kde se ubytujete).

Mauricius

Tento ostrov je perlou ležící mezi Afrikou a Asií, kde se dá luxusní dovolená prožít ve skutečném ráji, to vše díky pohádkovým plážím, krásné vnitrozemské přírodě i vhodné poloze ostrova, jež zaručuje stabilní sluneční počasí. Ostrov obklopují korálové útesy, které omývá Indický oceán.

 • Ochutnat můžete největší lahůdky z francouzské gastronomie, ale i dalších světových kuchyní.
 • Pětihvězdičkové hotely jsou známé svými špičkovými službami, klidným prostředím a dokonalým servisem. Mauricius je zárukou luxusní dovolené, na kterou si vždy rádi vzpomenete.

Powered by WordPress