Maroko – Agadir

Zavítejte společně s námi do exotického Maroka? Do předního přímořského letoviska Agadir. To se může pochlubit téměř 300 slunečnými dny v roce a 10 kilometrů dlouhými písečnými plážemi. Je dokonce členem soukromého klubu, jehož součástí jsou nejkrásnější světové zátoky. Chcete-li tedy poznat Maroko v tom pravém slova smyslu, Agadir je ideálním místem.

Maroko

Maroko se nachází v severní Africe. Hlavním městem je Rabat, největším městem Casablanca. Země leží u pobřeží Atlantského oceánu a kolem Gibraltarského průlivu zasahuje také do Středozemního moře. Země je ohraničena Alžírskem, Mauretánií a Španělskem. Nejznámějším a nejluxusnějším letoviskem pro dovolenou je právě Agadir.

Agadir, Maroko – ideální moderní dovolená

Agadir se nachází na jihu Maroka. Je obklopen saharskou pouští, přírodními parky a nádhernými plážemi. Pokud ale očekáváte typické marocké město, budete překvapeni. V roce 1960 bylo původní město téměř zcela zničeno zemětřesením, aby bylo v posledních několika letech vybudováno téměř celé znovu. Velké budovy, široké silnice a luxusní velké hotelové řetězce, to je dnešní podoba Agadiru.

Agadir má vlastní mezinárodní letiště Al Massira Airport, na které létají všichni větší dopravci. Nemusíte se tak obávat dlouhé cesty do hotelu, jako například u Egypta či jiných destinací Afriky.

Maroko je zemí, kde si nesmíte nechat ujít ochutnávku typické kuchyně. Nový Talbourjt, je nejlevnější čtvrť v Agadiru, vhodná i pro turisty. Právě zde ochutnáte tradiční rychlé občerstvení a jídlo jakékoliv chuti. Alkohol je možné zakoupit téměř na všech místech.

Co nabízí Maroko a Agadir?

Existuje celá řada aktivit, které Maroko a zejména Agadir nabízí. Můžete se přihlásit do školy windsurfingu. Nejlepším obdobím je listopad až březen. Milovníci historie a pěší turistiky mohou vyrazit na nedalekou pevnost. Agadir má dokonce i vlastní zoo. Najdete ji pod názvem „Vallee des Oiseaux“.

Taghazout je malé městečko asi 17 kilometrů severně od Agadiru, které nabízí údajně nejkrásnější pláže celého Maroka. Zda je to pravda, již necháme na vašem vlastním posouzení.

Powered by WordPress