Mapa | Kapverdské ostrovy na mapě

Kde vlastně najdeme stále oblíbenější Kapverdské ostrovy na mapě?


Kapverdské ostrovy, též nazývané zkráceně Kapverdy, můžete na mapě nalézt u západního pobřeží Afriky mezi 17°13‘ a 14°48‘ severní šířky a 22°22‘ a 25°22‘ západní délky, přibližně 600 km od pobřeží Senegalu. Souostroví tvoří 10 větších a cca 5 malých ostrovů uprostřed rovníkového Atlantiku. Jejich rozloha činí 4035,5 kilometrů čtverečních.

Od pobřeží Evropy (Kanárských ostrovů) jsou Kapverdské ostrovy vzdáleny přibližně 1500 km na jihu.

Ostrovy Sal a Boviasta

Nejznámějšími a nejnavštěvovanějšími ostrovy jsou Sal a Boavista. Hlavním městem Kapverdských ostrovů je Praia.

Sal je nejstarším ostrovem a také hlavní turistickou destinací s mezinárodním letištěm. Ostrov má dlouhé bílé písečné pláže a azurově čisté moře. Ostrov nabízí široké vyžití.

Boavista je naopak třetí nejmenší ostrov Kapverdského souostroví. Nabízí ale nejkrásnější pláže, avšak turisticky je stále tento ostrov nepolíbený. Boavista je vhodná zejména pro ty, kteří si chtějí užít ničím nerušenou dovolenou na krásných písečných a liduprázdných plážích.

Doba letu na Kapverdské ostrovy trvá z Prahy přibližně 6,5 hodiny letu.

Fantastické a stálé počasí

Kapverdské ostrovy jsou pro svoje stále a příjemné klimatické podmínky stále oblíbenější destinací. Není se čemu divit. Teploty tu stabilně hřejí ve stínu kolem 25 °C. Teplota vody je kolem 24 °C, což někomu může připadat na exotickou dovolenou příliš málo. V takovém případě doporučujeme vzdálenější destinace karibiku nebo jižní Asie – Thajsko, Kubu či Dominikánskou republiku.Powered by WordPress