Maledivy, průvodce jaký hotel si vybrat?

Když jsme začínali vybírat ten pravý hotel na Maledivách pro naši dovolenou, nemohli jsme se dlouho pro jediný rozhodnout, protože všechny vypadají tak božsky. Proto jsme přistoupily při vybírání k základním bodům – vkusu a potřebám každého z nás.

Rozpočet

Ať se vám hotel líbí či ne, cena za ubytování je jedním z rozhodujících faktorů výběru. Cenově dostupnější střediska vám nabídnout ubytování od 200 dolarů za noc, luxusní vily nad vodou naopak pořídíte od 450 dolarů za noc. Ty nejlepší hotely na Maledivách dokonce překročí cenovku 1000 dolarů za noc.

Je důležité si uvědomit, že cestování mimo hlavní turistickou sezónu (květen až říjen) může výrazně snížit ceny ubytování.

K nalezení nejlepších cen hotelů a ubytování na Maledivách můžete použít náš vyhledávač hotelů.

Velký nebo malý ostrov?

Někteří lidé dávají přednost malým ostrovům, kde se mohou snadno pohybovat a na kterém jim nepřekáží žádní turisté. Jiní mají nicméně raději větší ostrovy, kde najdou řadu restaurací a míst k prozkoumání.

Maledivy v tomto případě mohou vyhovět všem, protože si můžete vybrat z velkých resortů jako je například Sun Island Resort & Spa s 426 pokoji, nebo menších resortů s typickou domácí atmosférou jako je Banyan Tree Madivaru s pouze 6 pokoji.

Existují ještě menší resorty jako The Rania Experience, který je umístěn v naprosté izolaci a je celý váš včetně personálu. Nicméně cenově se tato nabídka pohybuje již na hranici 10 000 dolarů za noc, což si může dovolit jen pár z nás.

Laguna nebo útes?

V závislosti na tom, zda chcete během své dovolené na Maledivách šnorchlovat nebo ne, nemusí být všechny hotely zrovna pro váš cíl vhodné. Některé resorty, jako například Taj Exotica Resort & Spa je obklopen sice krásným mořem, ovšem za potápěním a šnorchlováním k útesu se budete muset vydat lodí.

Existují i jiné možnosti, který kombinují laguny a útesy. Takový Hilton Maldives Iru Fushi Resort & Spa umožňuje lehce doplavat k blízkému útesu velmi snadno.

Cestujete na Maledivy s dětmi?

Maledivy nejsou příliš běžnou destinací pro cestování s dětmi. Některé hotely neumožňují ubytování malým dětem do určitého věku, což může být další z bodů, díky kterým bude výběr hotelu na Maledivách usnadněn.

Snídaně nebo all inclusive stravování?

Maledivy jsou cílem, kde není obvyklé nabízel all inclusive stravování jako například v Karibiku. Lze si ovšem nadstandardní stravování objednat ve většině hotelů. Mějte na paměti, že v All inclusive na Maledivách nejsou zahrnuty některé služby, které v běžných evropských standardech All inclusive bývají.

Pro lepší výběr hotelu se můžete podívat, kde leží Maledivy.

Powered by WordPress