Last minutky do Řecka – není už pozdě?

Sezona se pro tento rok už neodvratně chýlí ke konci. V nabídce cestovních kanceláří však ještě najdeme zájezdy na poslední chvíli. Není už na ně v případě některých zemí pozdě?

Zatímco u nás už vytahujeme ze skříní zimní kabáty a snažíme se užít si poslední chvilky nesychravého počasí, v několika jižněji položených zemích ještě doznívá letní sezona a lidé se tam vyhřívají na pláži. V případě takového Egypta se asi nejedná o nic překvapivého – tam letadla s turisty prahnoucími po troše tepla létají i uprostřed zimy.

Mnohem zajímavější je obrátit pohled k dovolené v Řecku, které sice může nabídnout poměrně jižně položené ostrovy, ale ve srovnání se zmíněným Egyptem se přece jen nachází dost na severu.

Teploty

Ačkoliv u nás už se teď teploty pohybují po ránu i kolem pěti stupňů nad nulou, v Řecku si ještě můžeme překvapivě užívat vysoké teploty nad 25 i 30 °C. Kromě toho milovníci tepla ocení, že po dlouhém a teplém létu je moře náležitě vyhřáté – užívat si můžeme vodu o teplotě 23–27 °C, na Krétě a jižních ostrovech ještě o nějaký ten stupeň vyšší.

Turistický ruch

Sezona už samozřejmě skončila, což se nevyhnutelně odráží i na vybavenosti turistických center. Kdo nemá rád zaplněné pláže a přecpané úzké uličky, bude nejspíš malm počtem jiných turistů nadšen. Stejné nadšení však nesdílejí obchodníci, restauratéři i hoteliéři, a tak spousta z nich doslova pro letošní rok už zavřela krám a po zbytek roku se bude věnovat jiné profesi.

Proto nás i v turistických centrech mohou často uvítat zabedněné výlohy, malý výběr vhodných restaurací či bufetů a celkově nižní komfort. Na pláži si už asi nekoupíme jízdu v nafukovacím člunu ani si nezajezdíme na vodních lyžích. Všechno už je takové …smutné. Jak už však bylo řečeno – pro toho, kdo miluje klid a chce si konečně na dovolené od všeho odpočinout, se může jednat o učiněný ráj.

Nabídky cestovních kanceláří

Screen Greece Tours

Zájezdy na podzim jsou tradičně mnohem levnější než v hlavní sezoně. Kromě toho můžeme další peníze ušetřit, když vyrazíme do Řecka s last minute. To je ostatně v tuto chvíli už jediná možná volba. Zájezdy však v nabídkách cestovek určitě jsou. Při výběru je však přece jen vhodnější zvolit některý z jižněji položených ostrovů – nejlépe Krétu.

Powered by WordPress