Kerala, Indie

Kerala je vysněnou destinací řady turistů, kteří touží po svěžích zelených lesích, nádherných písečných plážích, vynikající kuchyni, skvělých lidech a báječné atmosféře. V současné době je Kerala v Indii jednou z nejvíce preferovaných líbánkových destinací. Ostatně výlet lodí po ramenech Keraly je považován za jeden z nejromantičtějších zážitků vůbec.

Jednou z hlavních turistických atrakcí jsou bezesporu bílé písečné pláže. Ty se táhnou 580 kilometrů po pobřeží Arabského moře a patří mezi nejkrásnější pláže Indie. Nejpopulárnější turistická letoviska jsou Kovalam Beach, Varkala Beach, Alappuzha Beach, Cherai Beach a Nattika Beach. Kromě toho zde existuje spousta neprozkoumaných pláží.

Další důležitou turistickou tepnou Keraly je Alappuzha také známá jako Alleppey – označována jako Benátky východu pro své malebné kanály a vodní ramena. Místo je známé též pro pořádání závodu Snake Boat Race, který se koná každoročně v srpnu a těší se velké oblibě. Munnar je populární kopcovité středisko známé díky čajovým zahradám. Mezi ostatní místa, která stojí za návštěvu jmenujme například Kochi, Kottayam, Kozhikode, Trichūr a Trivandrum.

Nicméně absolutním vrcholem každé dovolené v letovisku Kerala v Indii jsou vodní ramena. Série lagun a jezer, známých jako stojaté vody Kerala jsou mezi turisty nesmírně populární. Výlet do obytné části Kettuvalam přes vodní ramena je považován za jeden z nejromantičtějších exotických zážitků vůbec.

Kerala, Indie nabízí 2 národní parky a 12 přírodních rezervací. Peppara Wildlife Sanctuary, národní park Eravikulam, Kumarakom Bird Sanctuary, Shenduruni Wildlife Sanctuary patří mezi lokality, kde najdete největší koncentraci volně žijících živočichů v Kerale. Narazit můžete například na divoká prasata, jeleny, slony, lenivé medvědy, tygry či na více jak 100 druhů ptáků. Turistiky oblíbené jsou také divoká safari, které vám dají jedinečnou možnost jak poznat přírodu překrásné Keraly zblízka.

V posledních letech obliba letoviska Kerala mezi turisty stoupá. Může za to nejen nádherná příroda a tajemství, ale také Ajurvédská terapie, která je vhodná pro léčení nemocí jako je cholesterol, obezita či cukrovka. Dokonce je možné věnovat se během dovolené pouze Ajurvédské terapii, která obvykle trvá celých 14 dní a je možné ji absolvovat v letoviscích Abhyangam, Kativasthi, Dhara, Udvarthanam a Kizhi.

Powered by WordPress