Kde leží Maledivy?

Dovolená na Maledivách

Když se řekne Maledivy, řada lidí si představí ostrovy vonící exotikou na druhém konci světa. Jenže ruku na srdce, kolik z nás ví, kde leží Maledivy? A přitom byste o dovolené na těchto ostrovech mohli uvažovat, protože jsou cenově dostupné, zvláště při koupi zájezdu na poslední chvíli.

Kde jsou Maledivy?

Maledivy jsou splněným snem všech z nás, kdo touží po odpočinku na bílých plážích a koupání v azurově modrém moři. Vydejte se na tento ostrovní stát, který leží ve vodách Indického oceánu na jihu Asie, a prožijte dovolenou, jakou vám budou všichni závidět! Chcete si udělat ještě bližší představu, kde se nachází Maledivy? Nalézají se jihozápadně od Indie a Srí Lanky a rozprostírají se severojižním směrem ve vzdálenosti 871 km, poblíž 73° východní délky a zhruba mezi rovníkem a osmým stupněm severní šířky.

Maledivy na mapě, tady se můžete ubytovat v ráji

Osud Malediv je ve hvězdách

Maledivy tvoří neuvěřitelných 1 200 korálových ostrovů a ostrůvků, přičemž zhruba na 200 ostrovech žijí lidé a kvete na nich turismus. Otázkou zůstává, jestli i další generaci poznají krásy těchto ostrovů, jelikož se nacházejí 2,5 metrů nad hladinou oceánů a hrozí, že jednou zmizí pod vodou. Tam, kde jsou Maledivy, možná již za pár desítek let nebude žádná připomínka tohoto ostrovního skvostu.

Ostrovy korálového původu

Kde leží Maledivy, o tom již máme představu. Zajímavostí je, že Maledivy tvoří pás 19 korálových atolů počínajících 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhnoucích se 800 km severojižním směrem. Maledivy jsou korálového původu a za jejich vznik vděčíme podmořským sopkám, jejichž vrcholy pokryly schránky odumřelých měkkýšů a korálů.

Dokonalý relax

Na Maledivách souzníte s přírodou a vaše starosti vám náhle budou připadat malicherné. Turisté jsou ubytováni v bungalovech přímo na pláži nebo ve vodních vilách na kůlech a mohou si zaplatit stravování. Maledivy nabízí tu pravou romantiku okořeněnou o koupání, opalování, šnorchlování a potápění v barevném podmořském světě!


Powered by WordPress