Kapverdy – recenze exotické dovolené

Kapverdy jsou ostrovní stát ležící cca 500 kilometrů od pobřeží Afriky. Jejich název vznikl podle jména poloostrova Cap-Vert, což v překladu znamená „zelený mys“. Díky poloze ostrova tu panuje nádherné a stálé počasí po celý rok. Vzhledem k tomu, že tu nic nekvete, jsou Kapverdy ideálním místem pro alergiky a oblíbenou exotickou destinací posledních let.


Prošli jsme za vás recenze uživatelů a vybrali jsme ty nejzajímavější názory.

Zajímavosti Kapverd

Kapverdy jsou ideálním místem pro surfaře. Vyhlášená je pláž Ponta Preta na ostrově Sal. Tato pláž je dokonce v žebříčku nejvyhledávanějších pláží pro windsurfing a kitesurfing na světě.

Nachází se tu solný důl Pedra de Lume na ostrově Sal, který má stejně zázračné účinky jako Mrtvé moře.

Většina turistů míří na ostrovy Sal, Boa Vista a Maioo.

Ostrov Sal

Na ostrově Sal se nachází mezinárodní letiště, kam míří veškeré evropské lety. Je to také nejoblíbenější ostrov s řadou dlouhých pláží s jemným bílým pískem azurově čistým mořem. Hlavním městem ostrova je Santa Maria. Recenze říkají, že ostrov nabízí spoustu vodních aktivit od surfingu, potápění po sportovní rybaření.

Ostrov Boavista

Ostrov Boavista je třetí nejmenší z ostrovů, ale pyšní se velkou oblibou a nejkrásnějšími plážemi Kapverd, které často figurují i v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa. Pláže jsou tu divoké a turistický ruch je tu ještě doslova v plenkách. Právě proto tu najdete osamocené pláže, mořské želvy či písečné duny.

Rady a tipy pro cestování na Kapverdy

  • Pro občany ČR platí na Kapverdách vízová povinnost. Pas musí být platný nejméně 6 měsíců po opuštění ostrovů.
  • Na místě se nedoporučuje pít voda z kohoutku. Ne snad, že by byla špatná, ale získává se odsolováním mořské vody a Evropan by na ní nemusel být zvyklí. Mohli by se tak dostavit střevní potíže.
  • Platí se tu kapverdským escudo (ECV) nebo eurem. Mluví se tu portugalsky.

Navštívili jste Kapverdy? Podělte se s námi. Vaše recenze, zkušenosti a diskuse pomáhají návštěvníkům s rozhodnutím, zda příští dovolenou strávit na Kaprverských ostrovech či nikoliv.


Powered by WordPress