Kapverdské ostrovy last minute

Kapverdské ostrovy last minute jsou stále oblíbenější lokalitou díky skvělému prostředí, vynikajícím plážím a okouzlující tropickou atmosférou. Tyto roztomile se tvářící ostrovy ležící západně do Senegalu nabízejí obrovskou paletu krajin a celou řadu outdoorových aktivit. Láká vás dovolená Kapverdské ostrovy na písečných plážích ostrovů Boa Vista a Sal nebo naopak aktivnější dovolená v podobě treků na ostrově Santo Antao a Fogo? Dovolená Kapverdské ostrovy na písečných plážích s tyrkysově modrým mořem za docela slušné ceny je aktuálním hitem cestovních kanceláří.

Kapverdské ostrovy last minute levně – aktivní dovolená i pohodová rekreace

Kapverdské ostrovy last minute levně na oblíbených plážích Santa Monica, Curralinho, Sal Rei a Estoril Beach na ostrově Boa Vista eventuálně Santa Maria na ostrově Sal vás okouzlí tyrkysově modrým a převážně teplým mořem, vhodným k řadě vodních sportů, tak i poklady skrývajícími se na březích. Zejména potom sopka Fogo na stejnojmeném ostrově s výhledem na celé souostroví je ryzím zážitkem celé cesty. A pokud vás dosud žádná z těchto aktivit nezaujala, snad si vyberete například z jízdy na koních po písečném pobřeží, golfu, potápění, šnorchlování, rybaření, tenisu, pozorování ptáků nebo plachtění. Jedno je jisté. Kapverdské ostrovy last minute dovolená splní vaše očekávání a přidá ještě mnohem víc.

Pro vycestování na Kapverdské ostrovy je potřeba mít platný pas na 6 měsíců, vízům a cestovní pas.

Kapverdy levně – dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Kapverdské ostrovy počasí

Kapverdské ostrovy nabízí příjemné tropické počasí s průměrnými teplotami od 24° do 30° C po celý rok. Teplota vody se na Kapverdských ostrovech pohybuje kolem 23°C – 26°C. Od srpna do října očekávejte v oblasti Kapverdských ostrovů období mírných dešťů s nepravidelnými srážkami. Na pobřeží prší velmi slabě, naopak v horách prší intenzivněji.

Významné turistické atrakce Kapverdské ostrovy

Krásné pláže

Pláže jsou bezesporu nejoblíbenější turistickou atrakcí Kapverdských ostrovů. Mezi ty nejkrásnější v regionu, ale i na celé světě patří Santa Maria na ostrově Sal a Praia de Chaves na ostrově Boa Vista. Ostrov Maio zase nabízí kilometry dlouhé panenské a hlavně liduprázdné pláže určené pro dlouhé romantické procházky. Ostatní ostrovy mají černé lávové pláže nebo kamenité útesy.

Mt Fogo

Aktivní vulkanický ostrov, jehož nejvyšší vrchol dosahuje výšky 2 829 metrů nad mořskou hladinu je ideálním místem pro vydatné treky. Dosud aktivní vulkán Pico De Fogo je součástí přírodní rezervace. Výstup na vrchol ostrova trvá dle vašich možností 3-4 hodiny. Pohled je ale nezapomenutelný.

Tradiční muzika Kapverdských ostrovů

Muzika této populace hodně napovídá o smutné otrocké historii lidí, kteří sem byli přivezeni a proto považujeme za velký zážitek si tyto jemné melancholické melodie a rytmy poslechnout. Nejznámějším umělcem Kapverd je Cesária Évora.

Santo Antão

Největší ze severní skupiny Kapverdských ostrovů je svoji nedotčenou krajinou ideálním místem pro trochu dobrodružství. Od února do srpna tu probíhá několika slavností a karnevalů v tradičních kostýmech.

Cidade Velha

Historické centrum ostrova Santiago je první evropskou koloniální základnou na Kapverdských ostrovech. Z historie se tu zachovaly dva kostely, královský pevnost a mramorový zdobený sloup na z 16. století. Místo je zapsáno ve světovém dědictví UNESCO. Milovníci historie jistě návštěvou tohoto fascinujícího místa nepohrdnou.

Kapverdské ostrovy mapa

Powered by WordPress