Exotika na dosah – to je chorvatský Pelješac

Milujete cestování po více, či méně známých destinacích? Chcete si užít alespoň kousek exotiky a přesto se nevydat ze všech finančních prostředků? Málokdo ví, že i tolik oblíbené Chorvatsko vás může překvapit exotickou atmosférou, kterou umocňují dlouhé běloskvoucí pláže a azurově čisté moře s pestrým podmořským životem. Letovisko Pelješac je místem, které by nemělo při plánování vaší letní dovolené 2013 v Chorvatsku chybět.

Pelješac, jak ho neznáte

Druhý největší chorvatský poloostrov Pelješac se nachází mezi pevninou a ostrovy Korčula a Mljet. Jeho rozloha činí úchvatných 65 kilometrů a je součástí jižní Dalmácie. Na poloostrově se nachází mohutné pevnostní soustavy, které ještě pamatují slávu Dubrovnické republiky a do dnešních dob přitahují zraky mnohých turistů z celého světa. Milovníky přírodních krás zajisté potěší přítomnost pestré fauny i flory a členitého pohoří. Nejvyšší hora poloostrova nese název Sveti Ilija (někdy též označovaná za Hadí vrch) a dosahuje úctyhodných 961 m. n. m.

Peljesac

Peljesac

V čem spočívá exotika Pelješacu?

I když si může spousta z vás při vyřčení slov „exotika“ a „Chorvatsko“ klepat na čelo, rádi vás přesvědčíme, že i zde můžete objevit řadu exotických prvků, které jsou typické pro jiné a mnohonásobně vzdálenější destinace. Nejen nádherné pláže a typické blankytně modré moře, také přítomnost jedovatých druhů hadů dělá z tohoto místa naprostý unikát. Obavy z hadů však mít nemusíte, několik jedovatých druhů zde sice opravdu žije, ale pouze ve špatně dostupných a neosídlených horských lokalitách.

Pelješac se může pochlubit také excelentním vínem Dingač, které se umístilo v TOP10 nejlepších světových vín! Místní obyvatelé jsou velmi příjemní a ochotní, s ubytováním tedy nebudete mít problém. Hotelů i apartmánů je v Pelješaci velká spousta. Kromě polehávání na pláži se můžete věnovat windsurfingu, rybaření nebo objevování pestrého podvodního života.

 

Powered by WordPress