Exotická dovolená v zimě

Kuba last minute Zimní období se tradičně ve světě dovolených váže k lyžování. Zatímco někteří se na zimní radovánky těší, ti ostatní se jim snaží jakkoliv vyhnout. Jsou to zejména milovníci teplých krajin, pro které je exotická dovolená v zimě jakýmsi vysvobozením z šedého a nepříliš vábného počasí. Díky stále dostupnější dopravě i podmínkám cestování, přicházejí cestovní kanceláře s nabídkou levné exotické dovolené v zimě. Máte-li čas, odvahu a peníze, tak neváhejte společně s námi vyrazit do teplých krajin, za krásným mořem i přírodou. Pojďme se společně podívat na ty destinace, kam se jezdí nejčastěji aneb zimní dovolená u moře 2018 začíná nejčastěji v těchto místech:

Thajsko

Průměrné denní teploty: 30 °C
Cena zájezdu: cca od 18 500 Kč / osoba
Doba letu: cca 11 hodin

Pokud se řekne exotická dovolená v zimě, Thajsko je téměř synonymem. Krásná země s bohatou historií a výjimečně kvalitními službami je cenově velmi dostupnou exotickou lokalitou. Nejznámější a zároveň nejrušnější jsou letoviska Phuket, Pattaya či ostrov Phi Phi. Thajsko nabízí krásné písečné pláže a tyrkysově čisté moře. Milovníci výletů mohou zajet do oblíbeného Bangkoku a navštívit známá tržiště, královský palác či některé z dalších buddhistických památek.

Pro vstup do Thajska již neplatí vízová povinnost. Bezvízový vstup do Thajska platí max. na dobu 30 dnů a to přes mezinárodní letiště.

Zobrazit nabídku zájezdů


Dominikánská republika

Průměrné denní teploty: 30 °C
Cena zájezdu: cca od 30 000 Kč / osoba
Doba letu: cca 11 hodin

Dominikánská republika leží v karibiku a když tu přistál se svoji flotilou Kryštof Kolumbus, nazval ji rájem na zemi. Nádherné písečné pláže, azurově čisté moře a hotelové komplexy s nadstandardními službami. Takové je pobřeží ostrova. Vnitrozemí naopak nabízí nedotčené přírodní krásy, 3 tisíce metrů vysokou horu Pico Duarte a nespočet endemických druhů rostlin a živočichů, typických pouze pro tento kout světa. Ideální místo, kde exotická dovolená v zimě dostává zcela jiný rozměr. Letoviska u pobřeží karibského moře jsou plně vybavena a nabízí nespočet aktivit a vodních sportů. Nejoblíbenější jsou letoviska Boca Chica poblíž hlavního města Santo Domingo.

Pro vstup na území Dominikánské republiky nepotřebujete víza, avšak po příletu si musíte koupit tzv. turistickou kartu (10 USD).

Zobrazit nabídku zájezdů


Kuba

Průměrné denní teploty: 30 °C
Cena zájezdu: cca od 28 000 Kč / osoba
Doba letu: cca 12 hodin

Druhá karibská lokalita nesoucí název Kuba vyvolává spousta rozdílných reakcí. Může za to ještě stále fungující totalitní režim v kontrastu s jedním z nejvyspělejších cestovních ruchů v dané oblasti. Jaký to paradox pro „perlu karibiku“ jak se ostrovu přezdívá. Najdete tu kilometrové pláže pokryté jemným bílým pískem a velmi teplé a čisté moře. To vše doplněné velmi kvalitními až luxusními hotelovými komplexy. Turistiky nejvýznamnějším místem je Havana a letovisko Varadero.

Pro české občany platí pro vstup na Kubu vízová povinnost. Cena víza se dá pořídit od cca 700 Kč, pokud ovšem letíte klasickým zájezdem s cestovní kanceláří, ta vše zařídí za vás.

Zobrazit nabídku zájezdů


Maledivy

Průměrné denní teploty: 30 °C
Cena zájezdu: cca od 40 000 Kč / osoba
Doba letu: cca 12 hodin

Láká vás luxusní exotická dovolená v zimě? Zvolte malý stát přibližně 500 km od Indie v Indickém oceánu ležící souostroví Maledivy. Více než 1000 korálových ostrovů nabízí díky své rovníkové poloze téměř ideální počasí po celý rok. Největším lákadlem dovolené na Maledivách je všudypřítomný luxus, průzračné laguny, jemným pískem pokryté písečné pláže a pestrobarevný podmořský život korálových útesů. Maledivy jsou také rájem vodních sportů. Nejoblíbenějšími atoly jsou Atol Ari, North Male Atol a South Male Atol. Domluvíte se tu v pohodě anglicky a osmidenní pobyt v luxusní resortu pořídíte již od 40 000 Kč.

Zobrazit nabídku zájezdů


Mauritius

Průměrné denní teploty: 27 °C
Cena zájezdu: cca od 19 000 Kč / osoba
Doba letu: cca 12 hodin

Uprostřed Indického oceánu leží Mauricius. Ideální místo pro potápěče všech kvalit i mistry surfingu. Ani golfisté si tu nepřijdou nazmar, Mauritius totiž nabízí jedny z nejlepších světových hřišť, které splňují ty nejpřísnější normy. Vyhlášená je také kuchyně složené zejména z mořských plodů a také speciality z cukrové třtiny, která je pro Mauritius hlavním vývozním artiklem. To vše si můžete užívat na krásných písečných plážích a v luxusních hotelových resortech.

Zobrazit nabídku zájezdů


Spojené Arabské Emiráty

Průměrné denní teploty: 28 °C
Cena zájezdu: cca od 32 000 Kč / osoba
Doba letu: cca 7 hodin

Na východě Arabského poloostrova, na pobřeží Perského zálivu leží jedna z nejbohatších zemí na světě. Ropou prosáklá kosmopolitní země – Spojené Arabské Emiráty. Ty jsou častým cílem exotické dovolené v zimě, hlavně proto, že zájezdy lze sehnat poměrně levně a nabídka aktivit je tu obrovská. Jmenujme například Dubaj nebo Abu Dhabí – dvě nejbohatší města SAE, kde slovo NE neexistuje. Najdete tu několik superlativů nej od výškových budov až po krásné písečné pláže. Všudypřítomný luxus, uměle vytvořené ostrovy, nejbohatší lidé na světě či jediný sedmihvězdičkový hotel na světě. To jsou Spojené Arabské Emiráty, které si můžete dopřát i vy.

Pro vstup do SAE je třeba vyřídit vízum. To raději nechte na cestovní kanceláři. Vyjde vás jednak levněji a vyhnete se nutnosti zařizování. Týden v SAE s all inclusive stravováním se dá v zimě sehnat již za 19 000 Kč.

Zobrazit nabídku zájezdů


Bali

Průměrné denní teploty: 30 °C
Cena zájezdu: cca od 40 000 Kč / osoba / 10 denní pobyt
Doba letu: cca 16 hodin

Stále ještě pro mnoho českých turistů nepoznaná exotika. Bali, ostrov ležící v souostroví Malé Sundy nedaleko Indonésie je tropickým rájem surfařů. Tato nádherná země nabízí neuvěřitelné přírodní atrakce, mezi které patří například světoznámý vulkán Mount Agung. Hlavním a největším lákadlem jsou ovšem dlouhé písečné pláže, kam se sjíždí surfaři z celého světa. Nejznámější je Kuta a měří úctyhodných 6 kilometrů. Večer se z pláží přesouvá zábava do nočních ulic, kde se slaví a holduje až do časných ranních hodin. Tuto destinaci doporučujeme tedy spíše pro ty, kteří chtějí poznávat zcela jinou kulturu nebo rádi surfují.

Pro vstup do země platí vízová povinnost na 30 dní a zpáteční letenka. Vízum je možné zakoupit na místě nebo v cestovní kanceláři. Při organizovaných zájezdech vše zařizuje CK.

Zobrazit nabídku zájezdů


Zimní dovolená u moře 2018 bude znovu ve znamení oblíbených exotických destinací. Stejně jako v minulých letech i letos bude patřit mezi nejolíbenější destinace karibská Dominikánská republika a Kuba, následována Thajskem a Dubají. Luxusnější dovolenou pak můžete zažít v hotelech na Maledivách či Mauriciusu.

Za velkou louží můžete navštívit také Mexickou riviéru a letoviska jako Cancún nebo ještě exotičtější destinaci – Venezuelu.

Naším dalším favoritem je také bezesporu Zanzibar, Tanzánie a Keňa – kde můžete spojit dobrodružství s plážovou dovolenou. Vydejte se na safari na africký kontinent a pak zbytek zájezdu odpočívejte na bílých písečných plážích.

Chcete-li jarní počasí, doporučujeme se podívat také po zájezdech na Kanárské ostrovy.

Powered by WordPress