Exotická dovolená v prosinci

Exotické zájezdy na přelomu roku mizí rychlostí blesku již během října a listopadu. Zájem je obrovský a proto doporučujeme vybírat s předstihem a včas. Strávit vánoce či silvestra na nádherné písečné pláži je přeci jen velké lákadlo pro spoustu lidí. Exotická dovolená v prosinci, jíž tradičně vévodí destinace jako Thajsko, Dominikánská republika, Kuba, Spojené Arabské Emiráty, Keňa či Kapverdské ostrovy.

Thajsko

Průměrná teplota v prosinci: 29 °C

Celosvětově patří Thajsko v období vánoc a silvestra mezi nejoblíbenější destinace. Nádherné počasí, tyrkysové moře a hlavní turistická sezóna v plném proudu. Což sebou nese také jednu nevýhodu – ceny zájezdů. Ty rostou o 30-100% v období vánoc a silvestra.  Thajsko je jedna z nejlepších prázdninových destinací Asie.

Doporučujeme navštívit některý z krásných ostrovů a ochutnat místní fantastickou kuchyni na Koh Lanta, Koh Samui, Ko Lipe atd.


Dominikánská republika

Průměrná teplota v prosinci: 31 °C

Druhá nejoblíbenější destinace pro exotickou dovolenou v prosinci a jedna z nejživějších oblastí Karibiku. To je Dominikánská republika. Nejluxusnější a zároveň nejznámější je letovisko Punta Cana. Co zde například najdete? Nejlepší golfová hřiště na světě, tyrkysové moře s teplou 27-29 stupňů celsia, nádherné bílým pískem pokryté písečné pláže a perfektní zázemí pro plnohodnotnou luxusní all inclusive dovolenou. O stabilním a neměnném počasí v prosinci se zmiňovat příliš nemusíme, ale čekejte příjemné subtropické teploty okolo 31 stupňů celsia.


Kuba

Průměrná teplota v prosinci: 28 °C

Odpočívat můžete na krásných bílých písečných plážích, ve stínu palem na houpací síti s čerstvým koktejlem v ruce. Tyrkysové čisté a teplé moře je už jen třešničkou na dortu. Sedmadvaceti stupňové průměrné teploty jsou tu a tam prostřídány krátkými dešťovými přeháňkami, zejména v nočních hodinách krásně ochladí vzduch na příjemné hodnoty. Kubu jako exotickou dovolenou v prosinci vřele doporučujeme.


Arabské Emiráty

Průměrná teplota v prosinci: 29 °C

Dubaj a Arabské Emiráty mají v prosinci jednu nespornou výhodu. Slunce tu konečně nepálí čtyřicetistupňovými vedry, ale v uvozovkách je jen příjemných 29 stupňů. Ideální to čas k návštěvě některého z Arabských Emirátů a to až do března, kdy tu panuje hlavní turistická sezóna.

Ubytovat se můžete v nejluxusnějšího hotelech světa a užít si jak plážovou dovolenou na pobřeží, tak nákupy v největších obchodních centrech světa.


Kapverdské ostrovy

Průměrná teplota v prosinci: 27 °C

Kapverdské ostrovy leží kousek od severozápadního pobřeží Afriky, a jsou ideální zimní destinace s teplotami kolem 27 °C, s dostatkem slunce a minimem dešťových srážek. Navíc, Kapverdy jsou stále ještě nepoznanou destinací, kde si můžete užít naprosté soukromí na nádherných písečných plážích. Očekává se totiž, že v příštích letech zájem o dovolenou na Kapverdské ostrovy rapidně vzroste. Chcete-li si užít klidu, není nač čekat.


Keňa

Průměrná teplota v prosinci: 32 °C

V exotické Keni je v prosinci opravdové horko. Teploty šplhají až k 32 stupňům celsia ve stínu. Mimo klasického safari, vyráží do Keni stále více Čechů na klasickou plážovou dovolenou. V takovém případě doporučujeme vybírat jižní pobřeží, kde se dočkáte písečných pláží jako z katalogu.

Keňa se za poslední roky výrazně změnila. Výjimkou nejsou luxusní pětihvězdičkové hotely s naprostým soukromím a velmi kvalitními službami. Čtyřiadvacetihodinový servis a výhled na Indický oceán jsou zaručenou odměnou.


Další tipy pro exotickou dovolenou v prosinci

Doporučujeme také článek exotická dovolená v zimě.

Powered by WordPress