Dubaj – kulturní a společenské události 2012

Dubaj je hostitelem řady kulturních, společenských a sportovních akcí, kam každoročně míří ti nejlepší. Přinášíme vám ojedinělý seznam událostí, které lákají tisíce turistů.

Únor / Březen

Dubaj Tennis Championships – nejlepší tenisté a tenistky světě se utkání v rámci ATP a WTA v každoročním turnaji.

Dubaj Desert Classic – jedna z nejoblíbenějších golfových akcí ve Spojených Arabských Emirátech. Koná se v klubu Emirates Golf. Akce přiláká velká jména světového golfu, kteří se utkají v rámci turnaje o štědré ceny.

Dubai International Jazz Festival – Pokud máte rádi Jazz, potom můžete spojit vaši dovolenou v Dubaji právě s tímto festivalem jazzu, jež minulý rok navštívily taková jména jako Jamie Cullum, Robin Gibb, Toto a Stanley Jordan.

Březen / Duben

Emirates World Series, Dubaj World Cup – Klasický dostih s dotací 6 milionů amerických dolarů je jedním z nejbohatších dostihových závodů na světě. Každoročně přiláká nejlepší žokeje a koně. Koná se na závodišti state-of-the-art Nad Al Sheba.

Dubaj Desert Rock – dvoudenní rockový hudební festival na kterém se v předešlých letech uvedli taková jména jako Iron Maiden, The Prodigy, The Darkness či Megadeth.

Dubaj Art Fair – Nejlepší umělci světa vystavují svá díla na The Madinet Jumeirah.

Duben / Květen

The Bride Show – tradiční výstava se svatební tématikou v Held v Dubai International Exhibition Centre přiláká stovky vystavovatelů z celých Spojených Arabských Emirátů.

Festival of Taste – velmi oblíbený festival chutí a jídla. Koná se celý týden v Madinat Jumeirah a zúčastní se ho nejlepší světový kuchaři, kteří připravují různé speciality, společenské akce a prezentace.

Červen / červenec / srpen

Dubai Summer Suprises – byl navržen pro podporu turistiky v Dubaji v nejteplejším období roku. Po 10 týdnů tu probíhají nejrůznější tematické akce zaměřené na potraviny, umění, dobrodružství či přírodu. Některé hotely a obchody mají v rámci těchto překvapujících dní výprodeje luxusních předmětů, oblečení atd.

Září / Říjen

Motexha Textil Show – největší textilní výstava na Středním Východě každoročně přiláká na 500 vystavovatelů všech druhů a aspektů textilu a oblečení. Koná v Dubai International Exhibition Centre.

Říjen / listopad

UAE Desert Challenge – tradiční rallye je posledním závodem v Cross Country FIA World Rally Cup. Začíná v Abu Dhabi a končí v Dubaji. Pokud máte rádi rychlá auta, je tato akce přesně pro vás.

Desert Rytmus – Rytmy pouště i tak by se dal přeložit poměrně nový hudební festival, který i přes svá mladá léta přilákal taková osobnosti jako Kanye West či britského zpěváka a skladatele Mika.

Listopad / prosinec

National Day Festival – slaví se nezávislost emirátu od Velké Británie a každoročně tu je pro turisty připraveno několik zajímavých atrakcí.

Dubai Rugby Sevens – Třídenní událost, během níž se 16 mezinárodních rugbyových týmů utká o prestižní trofej série IRB Sevens. Během události se tu konají nejrůznější výstavy a doprovodné akce plné zábavy a sportu.

Dubai International Film Festival – Mezinárodní filmový festival nezávislých a art-kino filmů, dává možnost ukázat filmařům svoji práci širokému publiku a speciálním hostům.

Láká vás dovolená Dubaj nebo dovolená ve Spojených Arabských Emirátech? Podívejte se na naši nabídku zájezdů.

Powered by WordPress