Dovolená Puerto Plata

Mezi horami a oceánem vás čeká jedno z nejkrásnějších přímořských letovisek Dominikánské republiky, letovisko Puerto Plata. Právě zde se vaše dovolená promění v zážitek na celý život. Jedinečný výhled na krásný oceán a zářící písečné pláže táhnoucí se až za daleký horizont. Puerto Plata je město luxusní hotelů, obchodů a turistických atrakcí, stejně jako přátelských místních obyvatel a staré kultury ještě z dob Kryštofa Kolumba. Téměř ideální místo, kde vaše dovolená dostane zcela jiné rozměry.

Co dělat v Puerto Plata?

Puerto Plata leží na severním pobřeží Dominikánské Republiky. Jako jediné místo v karibiku se může pyšnit lanovkou, která vás vyveze až na 800 metrů tyčící se vrcholek Pico Isabel de Torres. Zde si budete moci při vaší dovolené užít nádherný výhled na město a jeho blízké okolí.

Puerto Plata je skutečně ideálním místem dovolené a odpočinku. Vydat se můžete k dvaceti sedmi vodopádům Cascades Damajaqua, stejně jako si můžete užít lázeňskou péči v některém z místních salónů. Můžete se projet na koních podél skalnatých vysokých silnic nebo můžete navštívit třeba Ocean World Adventure Park, kde si zaplavete společně s rejnoky a delfíny, užijete si báječnou flóru i faunu ve které nechybí například bílý tygři, papoušci a další neuvěřitelná zvířata. No nesmíme zapomenout na dovádění v úžasných vlnách, potápění a šnorchlování v čistém oceánu. Bez toho by nebyla dovolená celá. Puerto Plata je zkrátka turistické letovisko, kde se zaručeně nudit nebudete.

Pár důležitých informací před cestou

Pokud vás dovolená na Puerto Plata zaujala, je dobré vědět několik základních informací. Úředním jazykem tu je španělština a měnou je peso. Stejně jako do celé Dominikánské republiky i k dovolené na Puerto Plata potřebujete platný cestovní pas. Víza při délce pobytu do 90 dní není třeba.

Při vstupu je nutno zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v ceně 10,- USD na některém z konzulátů nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu.

Powered by WordPress