Dovolená v Karibiku

Láká vás Amerika, ale nechcete při své dovolené zanevřít na moře? Zkuste dovolenou v Karibiku. Jedná se o ostrovy v Karibském moři na jihu Severní Ameriky, které do jednoho lákají na malebnou rozmanitou přírodu a písečné pláže omývané čistým průzračným mořem. Jinak jsou tyto ostrovy nazývané jako Západní Indie, a to díky plavbě Kryštofa Kolumba, který se mylně domníval, že doplul k břehům Indie.

Při plánování své dovolené v Karibiku si můžete vybrat z několika ostrovů. Mnohé z nich nabízí cestovní kanceláře ve formě last minute, takže navíc i ušetříte. Obecně se Karibské ostrovy rozdělují na tři oblasti:

  • Velké Antily – zde patří známé ostrovy jako Kuba, Haiti, Portoriko, Jamajka.
  • Malé Antily – ze zdejších malých ostrůvků, jako jsou Panenské ostrovy nebo Svatý Martin, je největší Trinidad.
  • Bahamy – zdejší ostrovy, z nichž za zmínku stojí San Salvador, už neleží v Karibském moři, ale v Atlantském oceánu.

Tipy na last minute dovolenou v Karibiku:

  • Jamajka – při poslechu hudby Boba Marleyeho si vychutnejte skleničku dříve zde vyráběného rumu, pojmenovaného po slavném pirátovi Morganovi, ale pobídku ke konzumaci konopí zpracovaného na všechny způsoby od nás nečekejte.
  • Kuba – ať už budete poznávat historické památky a přírodu, které tak okouzlily Ernesta Hemingwaye, nebo se vlnit v rytmu latiny, vzpomeňte si na zdejší historii proslavenou jmény jako Fidel Castro nebo Che Guevara.
  • Svatá Lucie – panenskou přírodu máte na dosah v sopečném pohoří Piton, relaxaci pak v termálních lázních vystavených Ludvíkem XVI.
  • Dominikánská republika – budeme-li věřit organizaci UNESCO, nachází se zde nejkrásnější pláže na světě. Vaše děti tu možná najdou ukrytý pirátský poklad a vy mezitím ochutnáte místní rum Bacardi a naučíte se tančit merengue.
  • Okružní plavby – chcete za celou svou dovolenou poznat více ostrovů? Dopřejte si okružní plavby, díky nimž budete cestovat v luxusní lodi s ubytováním a volnočasovými službami a zastavíte na několika krásných ostrovech, na jejichž obchůzku budete mít třeba celý den.

Kuba last minute

Kdy jet do Karibiku?

Karibik je ideální destinace pro exotickou dovolenou v zimě. Hlavní turistická sezóna tu probíhá od prosince do května. V tomto období je tu nejsušší počasí a v celé Severní Americe velká zima.

Největší nápor zažívá Karibik v období vánoc a v únoru během svátku President’s Day. To sem míří horda Američanů a Kanaďanů. Hotel je třeba si na tento termín rezervovat i několik měsíců dopředu.

Vyrazit můžete i mimo hlavní sezónu od června do konce září. Doporučujeme však intenzivně sledovat předpověď počasí. Ceny zájezdů padají až o 50%. Těšit se můžete na liduprázdné pláže, ulice i obchody. Avšak nižší ceny jsou vykoupeny občasnými srážkami a u některých obchodů dokonce jejich majitelé zavírají.

Dovolená v Karibiku last minute je zárukou kvalitně stráveného času. Dopřejte si ho i vy.

Powered by WordPress