Dovolená Jordánsko

Fascinují vás země, které jsou opředeny dávnou historií sahající až do starověku? Láká vás dobrodužná výprava velkolepými pouštěmi a máte rádi vůni Orientu? Dovolená Jordánsko vám splní veškerá očekávání a nabídne mnohem víc. Nádherné pláže, čisté moře, vzrušující podmořský život a překrásné přírodní scenérie.

Dovolená Jordánsko – velkolepá krajina, země i lid

Poznejte starověk. Dovolená Jordánsko vám umožní poznávat místa, která dýchají historií. Podívejte se na jeden ze sedmi divů světa, starověké město Petra, prohlédněte si zbytky jednoho z nejkrásnějších římských provinčních měst Jerash či pozoruhodné paláce uprostřed pouště Umayyad. Nebo dejte přednost polehávání na plážích Rudého či Mrtvého moře v krásné scenérii pohoří Sinaj. Plnohodnotná dovolená Jordánsko plná zajímavých aktivit může začít.

Jordánsko – dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Počasí Jordánsko

Počasí v Jordánsku je obdobné jiným středomořským státům. Zdejší zimy jsou chladné, naopak léta teplá a suchá. Průměrné zimní teploty se pohybují kolem 8°C, nejchladněji bývá v lednu. Nejteplejším obdobím je léto, kdy teploty dosahují příjemného středomořského počasí s průměrnými teplotami 25° C až 29° C. V poušti se mohou teploty vyšplhat až k 50°C na přímém slunci. Období dešťů nastává v listopadu a končí v dubnu.

Významné turistické atrakce Jordánska

Petra Jordánsko

Jeden ze sedmi divů světa zapsaný v seznamu kulturního dědictví UNESCO, historické město Petra je vytesáno přímo ve skále a rozhodně stojí za vidění. Především potom části starého římského divadla, klášteru či královských hrobek.

Jerash

Na světě asi nenajdete zachovalejší římské město než právě Jerash ležící cca 50 kilometrů do Ammanu. Důvod? Po dlouhá staletí bylo město pohřbeno v písku, což znamená, že divadlo, chrámy i lázně jsou stále ve velmi dobrém stavu a k dispozici turistům při jejich dovolené v Jordánsku.

Mrtvé moře

Mrtvé moře leží více než 400 metrů pod mořskou hladinou. Nachází se na hranici s Izraelem a západním břehem Jordánu. Mrtvé moře má tak vysokou koncentraci soli, že není uzpůsobeno pro život. Tisíce turistů však Mrtvé moře navštěvuje díky jeho proslulým zdravotním účinkům.

Wadi Rum

Toužíte navštívit Grand Canyon, ale připadá vám cesta zbytečně daleká? Třeba se spokojíte s „evropskou“ odnoží skalních útvarů a širokých prostranství na Wadi Rum na jihu Jordánska.

Mezi další turistické atrakce, které stojí za vidění patří hlavní město Jordánska Amman.

Dovolená Jordánsko již dávno není zapomenutou zemí, ale turistickou destinací, kterou vyhledávají tisíce turistů ročně.

Powered by WordPress