Dovolená Filipíny

Filipíny jsou považovány za vzdálené ve srovnání s jinými destinacemi jihovýchodní Asie, ovšem právě na Filipínách stojí několik pokladů Asie, které stojí za to objevit. Pro ty z Vás, kteří touží uniknout z hlučícího davu a prahnou po zázracích přírody je dovolená Filipíny to pravé ořechové.

Filipíny se rozprostírají na masivní skupině více než 7000 ostrovů a souostroví. Neočekává se, že všechny ostrovy navštívíte během týdne, ale pojďme se společně podívat na pár zajímavostí.

Atmosféra na Filipínách, dobrosrdečnost, pohostinnost a velkorysost místních obyvatel jsou nezapomenutelné stejně jako kilometry se táhnoucí písečné pláže a korálové ostrovy. Úžasné bílé písečné pláže se nacházejí například na ostrově Sipalay, pro šnorchlování a potápění je světově proslulý Boracay. Obecně potápění je na Filipínách to, co lidé často vyhledávají. Takové potápění k vrakům Coron či potápění se žraloky v Donsoll jsou nezapomenutelným zážitkem na celý život. A právě takové zázraky vám dovolená Filipíny umožní.

Hlavním městem Filipín je Manila. Toto kosmopolitní město nabízí hotely, restaurace, muzea i parky v kombinaci s historickými památkami. Dovolená Filipíny je ale především o poznávání přírodních zázraků. Skryté vodopády, které padají z několika desítek metrů a neprostupné deštné pralesy vás nadchnou tak, že u některých atrakcí budete lapat po dechu ještě několik minut poté.

Takovým místem jsou i terasy Banaue Rice, vyřezávané do svahu primitivními nástroji před více než dvěma tisíci lety a stále stojí. Patříte-li mezi gurmány, ochutnat můžete například sladké fialové brambory, které jsou hlavní složkou pouště Halu-Halo.

Powered by WordPress