Abu Dhabi – perla Spojených Arabských Emirátů

Dovolená v Abu Dhabi
od 14 990 Kč

Abu Dhabi je tajný sen každého milovníka luxusu a přepychu. Abu Dhabi je perlou arabského světa a patří mezi místa, které by si přál navštívit každý milovník exotické dovolené.

Pokud se někde hovoří o superlativech typu nejpodivnější, největší, nejvíce opulentní či nejpozoruhodnější, pravděpodobně bude zmínka i o Abu Dhabi. Město ležící ve Spojených Arabských Emirátech je často zastiňováno známější Dubají. I tak ale dokáže zapůsobit na své návštěvníky. Mnozí mohou namítat, že Abu Dhabi je bezduché město, zabalené do skla, ocele a betonu, ale jeho tempo je mnohem živější než ve většině obydlených měst Emirátů.

Abu Dhabi je jedním z nejmodernějších měst na světě. Patří mezi ty místa, kde peníze dokážou dělat dokonalost, kde nic není nemožné a kde stačí prožít trochu času k tomu, abychom opustili realitu.

Abu Dhabi je největší a nejbohatší emirát. Moderní architektura přitahuje turisty z celého světa. Ale historie města se začala psát v 60. letech 18. století. V roce 1795 se město stalo sídlem vládců emirátu Abu Dhabi.

Mešita Sheikh Zayed

Mešita Sheikh Zayed je největší mešitou ve Spojených Arabských emirátech a třetí největší mešitou na světě (hned po Mekce a Medině). Bílá velkolepá budova je postavena z mramoru na ploše více než 22 tisíc metrů čtverečních, má 4 minarety, je 107 metrů vysoká a pojme 40 000 poutníků. Nachází se mezi mosty a Mata Mustafa Abu Dhabi, místem pojmenovaným podle zakladatele a prvního prezidenta Sheikha Zayeda bin Sultana Al Nahayana, jehož ostatně odpočívají vně.

Al Hosn

Jednou z nejdůležitějších atrakcí je hradní pevnost Al Hosn, někdy nazývána jako White Fort. Vidět ji můžeme v centru města. Jedná se o nejstarší historickou budovu v Abu Dhabi, postavenou v roce 1793. Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1983 plní budova funkci kulturní nadace, ve které je umístěno muzeum tradičních exponátů a četných historických fotografií.

Emirates Palace

Sedmihvězdičkový hotel Emirates Palace připomíná zámecký hotel a je jedním z nejoblíbenějších míst v Abu Dhabi, kde se konají kulturní akce. Co je ovšem kupodivu možné, je návštěva hotelu, aniž by jste byli ubytováni. Všechny stavby hotelu The Emirates Palace jsou volně přístupné všem.

Yas Marina Hotel

Když už mluvíme o fantastických hotelích, nesmíme zapomenout na Yas Marina Hotel. Hotel se nachází přímo na trati formule 1, je jediný svého druhu na světě. Celková plocha hotelu a přidružených ploch čitá 85 000 metrů čtverečních. Hotel má 12 pater z masivního mixu oceli a skla. Večer se Yas Marina Hotel mění v modro – červenou svítící kopuli.

Co dalšího vidět v Abu Dhabi?

  • Mrakodrap Capital Gate zapsaných do Guinessovy knihy rekordů
  • Promenáda Corniche – vhodná pro pěší, cyklisty i bruslící
  • Mosty Mata a Mustafa, poskytující fantastický výhled
  • Přístav
  • Mezinárodní letiště
Dovolená v Abu Dhabi
od 14 990 Kč
Powered by WordPress