Zájezdy do Argentiny

Rezervujte si levné zájezdy do Argentiny u nás a poznejte taje a krásy této fascinující jihoamerické země plné rozmanitých krajin a regionů. Najdete tu nejen kosmopolitní moderní města jako Buenos Aires, ale také rozsáhlé pouště, písečná pobřeží, jezera a ledovce, vinařské oblasti, horské Andy mezi tím rozlehlé Pampy. Argentina je zemí, kde je pro každého turistu přichystáno opravdu velké dobrodružství, spousta zábavy a poznání. Levné zájezdy do Argentiny lze právě nyní objednat již od 42 750,-Kč.

Cestovat do Argentiny mohou čeští občané od 2. 1. 2000 pouze s cestovním pasem platným ještě 6 měsíců po návratu z dovolené bez nutnosti vízové povinnosti. Ta je nutná pouze v případě, že do Argentiny jedete vydělávat peníze.

Argentina – levná dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Počasí Argenina

Počasí v Argentině se řídí aktuální polohou díky obrovskému rozsahu této země. Buenos Aires je horké v létě (listopad až duben) a mírné v zimě. Oblast jezer je svěžejší v měsících říjnu a březnu, naopak v oblasti Patagonie bychom měli být připraveni na 4 roční období během jediného dne, takhle nevyzpytatelná Patagonie je. Na samém jihu Patagonie mohou být špatné klimatické podmínky v měsících červen, červenec a srpen, proto doporučujeme se této oblasti v tomto období vyhnout.

V jaké ročním období cestovat do Argentiny závisí především na oblasti, kterou chcete navštívit.

Významné turistické atrakce Argeniny

Argentina je zemí neomezených možností a náměty na zajímavé lokality a atrakce by zabrali minimálně několik desítek stránek. Pokud vybíráte plánované zájezdy do Argentiny, většinou jsou organizovány na největší a neznámější atrakce.

Buenos Aires

Buenos Aires je prokazatelně nejkouzelnější město v Jižní Americe, často nazývané jako „Paříž Jižní Ameriky„. Je tu toho tolik, že někteří lidé sem jezdí i na několik týdnů. Jmenujme tedy alespoň prezidentský palác Casa Rosada, výjimečná muzea, nákupní bulváry, vyhlášené noční kluby a restaurace tak i jedna z nejznámějších světových oper, Teatro Colon. Buenos Aires je směsicí Evropské a latinské kultury, která se skvěle doplňuje a vytváří tak místo, které nikde jinde na světě neuvidíte. Právě Buenos Aires je obvyklým místem, kam lze objednávat zájezdy do Argentiny.

Iguazu Falls

Iguazu Falls jsou vodopády skládající se z 275 kaskád, ležící na stejnojmenné řece na hranicích mezi Argentinou, Brazílií a Paraguají. Vodopády Iguazu jsou obklopeny argentinskými a brazislskými národními parky. Krása těchto vodopádů je často srovnávána s Viktoriiny vodopády v Africe a ohromujícími Angel Falls ve Venezuele. Iguazu Falls spadají mezi přírodní světové divy. Nejvyšším vodopádem je tzv. „ďáblův krk“ pyšnící se ještě vyšší výškou než Niagarské vodopády. Nechat se odvézt lodí až přímo pod vodopády je skvělý zážitek, pokud neholdujete lodní dopravě, potom je tu pro vás přichystána řada stezek, vyhlídkových míst a lávek, ze kterých si můžete toto působivé místo prohlédnout.

Mar del Plata

Mar del Plata je argentinské moderní turistické letovisko více než 17 kilometrů dlouhým pobřežím. V nabídce jsou veškeré turistické atrakce, chutné koktejly a vodní sporty jako surfování, vodní lyžování, potápění či plachtění. Pokud se vám podaří odejít z pláže, podívejte se do městského muzea přírodních věd Lorenzo Scaglia nebo do městského muzea umění Juean Carlos Castagnino. Oblast Mar del Plata má také jedno z nejkrásnějších obřích akvárií a delfíní show, která stojí za to vidět.

Ushuaia

Ushuaia je hlavní město Tierra del Fuego a zároveň nejjižnější město na světě, často označována jako hlavní brána do Antarktidy. Nachází se na břehu kanálu Beagle. Do roku 1947 zde stálo vězení na konci světa, které bylo domovem nejhorších vězňů Argentiny. V současné době slouží vězení jako muzeum domorodých obyvatel a místní historie. Během zimního období si v regionu můžete skvěle zalyžovat, během léta potom letí pěší turistika, trekking, kanoistika či jízda na kole.

Valdezský poloostrov

Valdezský poloostrov je rájem pro milovníky zvířat. Tato přírodní rezervace dovoluje pozorovat velryby, tučňáky, lachtany a úžasný ptačí život. Punta Tombo je kolonie tučňáků Magellenic čítající asi 1,5 milionu kusů a ten pohled rozhodně stojí za to.

Národní park Los Glaciares

Mezi nejvýznamnější cíle Argentiny patří bezesporu ledovce v Patagonii. Ledovcová pole na jihu Patagonie jsou dokonce největší zásobárnou pité vody na světě. Každé 3 roky se tu potom odehrává fascinující přírodní divadlo nazvané – lámání ledovců. Pohled je umožněn z několika míst bezpečné vzdálenosti a podle některých cestovatelů se jedná o nejpozoruhodnější zážitek v životě.

V Argentině je řada dalších míst, které rozhodně stojí za to navštívit, bohužel není možné na tento seznam zařadit všechny a tak alespoň jmenujme krátce vinařskou oblast Mendoza, lyžařské resorty na Bariloche či druhé největší město v Argentině zařazené ve světovém dědictví UNESCO Cordoba.

Powered by WordPress