Zájezdy Bolívie

Bolívie je nejtypičtější a nejchudší země Jižní Ameriky. Zájezdy Bolívie nepatří mezi ty odpočinkové a snadné, za odměnu ale můžete poznat tradiční indiánskou kulturu, drsné a vysoké Andy, nepropustné džungle Amazonie a odlehlé vesnice, jejichž podstata funguje beze změny již po několik staletí. Taková je Bolívie, drsná, ale zároveň nádherná a fascinující. Mezi nejvýznamnější turistické destinace patří hlavní město La Paz a jezero Titicaca. Zájezdy Bolívie je možné rezervovat od 61 270 Kč. Levné letenky do La Paz je možné sehnat již od 30 523 Kč (zobrazit nabídku letenek).

Zájezdy Bolívie jsou nabízeny v mnoha variacích. Záleží na vaší preferenci a požadavcích. Můžete se například vydat cestou dědictví Inků,  prolézt peruánské Andy a Bolívijské džungle či zvolit širší okruh celou zemí za poznáním toho nejtypičtějšího.

Občané České Republiky mohou cestovat do Bolívie bez nutnosti víza, pokud jejich doba návštěvy nepřesáhne 90 dnů. Pro cestu je zapotřebí pouze pas s platností nejméně 6 měsíců, zpáteční letenka (podívejte se na nejlevnější letenky do Bolívie) a do některých oblastí také očkování proti žluté zimnici.

Bolívie – dovolená a zájezdy last minute

Kompletní nabídka zájezdů

Počasí Bolívie

Počasí v Bolívii je typické své výškové poloze, s kontrastními chladnými noci a teplými dny. Teploty během zimních nocí klesnou až k bodu mrazu.

Nejlepším časem pro návštěvu Bolívie je období dubna až října. Jedná se o chladnější období, ale mělo by být suché. Od listopadu do března je období dešťů což muže především ve vysokohorských oblastech způsobit dopravní problémy, zatímco v nížiny jsou teplé a zapařené.

Významné turistické atrakce Bolívie

Zájezdy Bolívie jsou vyhledávány díky přírodním turistickým atrakcím. Nacházíte se tu na 17 milionu hektarů chráněných přírodních rezervací, včetně té největší Parque Nacional Kaa-Iya del Gran Chaco, jejíž plocha je větší než Belgie. Bohaté národní parky, gastronomické zážitky, krásná města, bohatá historie, srdeční obyvatelé,  fauna a flóra, kterou jinde na světě neuvidíte a zároveň autentičnost této jihoamerické země jsou hlavními lákadly. Přinášíme vám ty nejvýznamnější atrakce Bolívie.

La Paz

Hlavní město Bolívie La Paz se nachází v nadmořské výšce 4000 m. n. m.. Město je obklopeno majestátními Andami včetně nejvyššího vrcholku Illimani (6 640 m). Návštěvou tohoto města poznáte kulturu původních obyvatel, protože téměř polovina populace města jsou potomci indiánů. Za návštěvu tu stojí hned několik významných historických atrakcí – kostel ze 16. století Iglesia de San Francisco, muzeum před-koloniální těžby zlata, stříbra a mědi Museo de Metales Precioso Pre-Columbinos, muzeum koky Museo de Coca či netradiční čarodějnický trh, který vás překvapí svoji originální nabídkou produktů. Město La Paz je častým cílem turistů při zájezdech do Bolívie.

Jezero Titicaca

Jen pár hodin od La Paz se nachází vysoce položené jezero Titicaca s průzračně čistou vodou. S tyčícími se vrcholky Cordillera Real můžete putovat podél pobřeží a procházet tradiční vesnice, kde španělština je druhým jazykem, a kde mýty a přesvědčení platí dodnes.

Potosí

Nejkrásnější, nejsmutnější a fascinující takové je Potosí. Možná málokdo by předpovídal, že Potosí je jedno z nejbohatších měst Jižní Ameriky, které má za sebou smutnou historii.  V 16. století se tu těžilo stříbro, což stálo řadu otroků život. Tato smutná skutečnost je součástí koloniálního dědictví s mnoha krásnými starými budovami, které byli prohlášeny  Patrimonio de la Humanidad, světovým kulturním bohatstvím organizace UNESCO v roce 1987. Ať už je historie jakkoliv smutná, jisté je, že Potosí zůstane jednou z největších atrakcí Bolívie. Dále tu je možné shlédnout například trojici významných kostelů, jezuitský kostel La Compaňía de Jesús, Iglesia de Belén (Betlémský kostel) a Iglesia de Mercéd (kostel Boží milosti).

Atrakcí k vidění je v Bolívii opravdu požehnaně. Vměstnat všechna turistiky oblíbená místa do jednoho článku je nemožné a proto vám alespoň na závěr doporučíme ještě několik míst, které stojí za návštěvu. Často vyhledávaným místem je nejnebezpečnější silnice na světě, koloniální město Sucre zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO či národní park Torotoro.

Powered by WordPress