Kde leží Seychely

Seychely bývají nazývány tropickým rájem a věřte, že toto označení si skutečně zaslouží. Pokud si turisté chtějí vychutnat úchvatné pláže a veškerý luxus hodný milionářů, pak je tento ráj vhodným cílem. Jestliže se rozhodnete vyrazit na cestu, tak je dobré vědět, kde leží Seychely. Jedině tak si budete moci vychutnat pravou pohádkovou dovolenou vašich snů.

Kde leží Seychely?

Seychely tvoří 115 ostrovů, jež se nachází jižně od rovníku v srdci Indického oceánu, zhruba 1600 km východně od Afriky. Ostrovy, z nichž je pouze 33 obydleno, se rozdělují na 2 skupiny, a to vnitřní a vnější, jež tvoří korálové atoly a žije na nich kolem 2 % obyvatel, takže jsou skoro neobydlené.

Seychely na mapě, tady se můžete ubytovat v ráji

Co je dobré vědět?

Hlavním městem Seychelských ostrovů je Victoria. Zajímavé je, že je rovněž i nejmenším hlavním městem ve světě. Praslin je druhým největším ostrovem Seychel a byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Největšího tepla si zde užijete v březnu a dubnu.

Seychely a podnebí

Když se vám zobrazí mapa Seychel, všimnete si hned, že leží jižně od rovníku. Díky tropickému podnebí se zde udržuje teplota v nejteplejších měsících mezi 24°C až 30°C.

Relaxace v ráji

Seychely se nachází v zóně, kde nevznikají cyklony či tropické lijáky, ale od června do listopadu tu můžete narazit na silný jihovýchodní vítr. Ten způsobuje zvedání písku na plážích a také rozbouřené moře. Vnitřní ostrovy pokrývá tropický les, jehož hustý porost skrývá mnoho endemických rostlin a živočichů.

Fauna a flora

Podle přehledné studie z 90. let se zde nachází zhruba 75 druhů kvetoucích rostlin, 3 druhy savců, asi 15 druhů ptáků, 30 druhů obojživelníků a plazů, ale také stovky bezobratlých.

Největší populaci obřích želv na světě najdete na atolu Aldabra, je tu zhruba 150 až 180 tisíc jedinců. Aldabra byl dokonce zapsán na seznam UNESCO.

Mapa Seychel zobrazující zelená místa, kde se nachází vegetace, skrývá i háj, v němž roste symbol této země Palma seychelská. Je známá svými obřími plody, které svým vzhledem připomínají pozadí a váží kolem 20 kilogramů. V tomto háji ve Vallée de Mai na ostrově Praslin, jenž patří na seznam UNESCO, jich roste více než 4 tisíce.


Powered by WordPress