Kde leží ostrov Mauricius na mapě

Zajímá vás, kde leží ostrov Mauricius? Pak vězte, že přibližně 900 kilometrů východně od Madagaskaru v Indickém oceánu. Ostrov vulkanického původu má rozlohu 1 865 km² a je kompletně obklopen korálovým útesem. Pobřeží je dlouhé 330 kilometrů. Mauricius je velmi oblíbeným místem exotické dovolené.

Mauricius na mapě:

Proč vyrazit na dovolenou na Mauricius?

Ostrov přitahuje milovníky exotiky z celého světa. Návštěvníkům může nabídnout jemné bílé a zlaté písečné pláže, průzračně čistou a teplou vodu, vnitrozemské poznávání pralesů a džunglí, vodopády, krátery a také faunu a flóru jedinečnou pro tuto lokalitu.

Pro milovníky potápění je Mauricius dokonalým rájem. Celý ostrov je obklopen korálovými útesy s pestrobarevným podmořským životem. Stačí jen šnorchlovat a poznáte krásy hlubin na vlastní oči.

Kde leží ostrov Mauricius není důležité vezmeme-li v potaz fakt, že sem jedete odpočívat. Nachází se tu totiž ty nejlepší hotelové resorty, které překvapí i náročné cestovatele.


Kde leží ostrov Rodrigues

Mauricius je tvořen jedním hlavním ostrovem a několika dalšími menšími ostrůvky, mezi které patří i ostrov Rodrigues. Ostrov leží přibližně 600 km od Mauricia a návštěvníkům nabízí 200 km dlouhé pobřeží a 7 kilometrů dlouhý korálový útes.

Ostrov má 40 000 obyvatel a nádherné bílým pískem pokryté písečné pláže vystřižené jako z pohádky. Nechybí ani sklánějící se palmy na azurově čistým oceánem a prvotřídní hotelové resorty i pro ty nenáročnější hosty.


Kolik to stojí?

Vyrazit na ostrov Mauricius na dovolenou není levnou záležitostí, avšak postupem času se stala tato destinace dostupnější. Zájezdy se snídaní lze sehnat již od 30 000 Kč. Případně můžete sáhnout po ubytování s polopenzí s vlastní dopravou (tedy bez letenky) za 19 000 Kč na 8 dní. Cena zájezdů s all inclusive stravováním s minimálně 8 dny na ostrově začíná již na 35 990 Kč. To není špatná cena s ohledem na to, že se ocitnete na jednom z nejkrásnějších ostrovů planety.

Powered by WordPress