Hotel Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab je považován za jediný 7 hvězdičkový hotel na světě. Vzhledem k tomu, že i jeho konstrukce a vzhled byl mnoha hoteliéry hodnocen jako nejlepší na světě, vidět tuto pohádkovou stavbu plnou nej je při návštěvě Dubaje samozřejmostí.

Chcete-li vědět, proč je hotel Burj Al Arab tak zvláštní a ceněný, zkusme si vyjmenovat alespoň pár základních faktů, které nás přesvědčí. Hotel je postaven na vlastním umělém ostrově 280 metrů od pobřeží. Všechny pokoje jsou apartmánového typu a hotelová kyvadlová doprava se skládá pouze z luxusních modelů BMW, Rolls Royce Phantom, Mercedesů S350 a soukromých vrtulníků.

Stavba hotelu Burj Al Arab trvala pět let a hotel byl otevřen v prosinci roku 1999. Hotel Burj Al Arab byl postaven ve tvaru plachty připomínající plující jachtu na moři. I díky této neobvyklé struktuře je Burj Al Arab v současné době jedním z nejvíce fotografovaných objektů na světě.

V hotelu najdeme 202 apartmánů s výhledem na dubajské pobřeží a panoramatický výhled na Arabský záliv. Součástí hotelu Burj Al Arab jsou plnohodnotné lázně s výhledem na moře z 18. patra hotelu a 8 restaurací různých kuchyní té nejvyšší kvality. Proslulá je zejména Oyster Shell specializující se na mořské plody s velkou prosklenou stěnou s výhledem na akvárium.

Hotel má vlastní soukromou pláž s lehátky a slunečníky. V rámci pobytu si můžete neomezeně užívat vodních sportů vodního parku Wild Widi. Hotel Burj Al Arab poskytuje svým hostům 24-hodinové služby, vlastního komorníka, recepci na každém patře a také soukromého nákupního asistenta.

Kolik stojí noc v hotelu Burj Al Arab?

Jak jistě předpokládáte, spát v hotelu Burj Al Arab není levná záležitost. Ceny začínají od několika stovek € na noc. Při rezervaci luxusnějších apartmá si připravte ze své peněženky až 6,000+ € na noc. V rámci zájezdů českých CK lze sehnat zájezdy do Burj Al Arab již od 75 000 Kč včetně letenky na 5 dní. Máte-li zájem o tuto nabídku, zobrazte si nezávazně termíny a podmínky!

Jak navštívit hotel Burj Al Arab?

Burj Al Arab není obyčejný hotel a proto přitahuje davy turistů. Existuje pár možností jak se do hotelu dostat a nemuset platit vysoké částky za přenocování.

Asi nejčastější možností je rezervace stolu v některé z restaurací. Akční ceny snídaně začínají na 190 dirhamů v restauraci Eddar Sahna, v prvním patře.

Chcete-li maximální zážitek z pobytu v hotelu, doporučujeme rezervovat si stůl s nejlepším výhledem na Dubaj. Ve 200 metrové výšce, ve 27. patře hotelu se nachází bar/restaurant Sky. Doporučujeme zúčastnit se pití „odpoledního čaje“. Cena 395 dolarů na osobu zahrnuje neomezenou konzumaci různých druhů čaje, sendvičů a šampaňského. Dále různé občerstvení, sušenky a koláčky. V baru můžete být až do 19:00, kdy se začne podávat večeře.

Místa v restauraci si můžete rezervovat buď telefonicky nebo emailem, ale vždy s dostatečným předstihem. Je to drahé ale nebude litovat.

Poloha Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab se nachází ve městě Dubaj ve Spojených Arabských Emirátech v blízkosti Hormuzského průlivu.

Hotel Burj Al Arab se nachází cca 25 kilometrů od mezinárodního letiště v Dubaji. Tyčí se nad Jumeirah Beach a Wild Wadi Water Park v Arabském zálivu.

Rezervace ubytování

I v České Republice je možné rezervovat si pokoj v tomto honosném hotelu. Ceny se pohybují od 75 000 Kč včetně letenky. Zobrazte si aktuální nabídku termínů zde.

Oficiální video hotelu

Powered by WordPress