Exotická dovolená s dětmi

Kapverdské Ostrovy

Zatoužili jste po rodinné dovolené ve vzdálenějších koutech planety, ale bojíte se o zdraví svých ratolestí? Exotickou dovolenou s dětmi si nemusíte odpírat, pokud se budete držet doporučení a podstoupíte s dětmi nezbytná očkování. Navíc se vám zájezd o tolik neprodraží, neboť některé cestovní kanceláře nabízejí pro dítě ubytování zdarma nebo výrazné slevy.


Vydejte se na Mauritius

Pohodovou exotickou dovolenou s dítětem si užijete na ostrově Mauritius, kde celou vaši rodinu přivítají pohostinní obyvatelé. V hotelech často fungují dětské kluby a zábavné animační programy, a tak se děti nebudou nudit. Dobrodružstvím pro ně bude plavba na lodi s proskleným dnem nebo návštěva přírodního parku Casela se ZOO a safari.

Poznejte romantické Maledivy

Jedinečné chvíle s rodinou na vás čekají na Maledivách. Nadšení v dětských očích spatříte, až ratolestem ukážete fascinující podmořský svět s barevnými rybičkami a plavajícími želvami. Exotická dovolená s dětmi v této tropické destinaci bude opravdovým rájem, který znáte jen z televize.

Zrelaxujte se na Seychelách

Naprostý odpočinek od shonu civilizace prožijete s rodinou na ostrově Seychely. Děti budou u vytržení z obrovských želv, ptačích rezervací a bílých pláží vábících ke stavění hradů. Společně načerpáte energii a posílíte své zdraví v panenském prostředí ostrova s vlhkým přímořským vzduchem.

I když očkování na tyto ostrovy není povinné, pro klidný spánek se nechte naočkovat proti žluté zimnici, hepatitidě typu A a břišnímu tyfu.

Exotika s dítětem mladším 1 roku? Raději ne

S dítětem mladším jednoho roku byste neměli vůbec cestovat do exotických destinací a po Evropě pouze s podstoupeným základním očkováním. Imunitní systém dítěte není dostatečně vyvinutý a jeho organismus se neumí vypořádat s infekčními nákazami a průjmy. Nevhodné je i Thajsko, Egypt nebo Tunis, naopak výborné podmínky a zázemí naleznete v Itálii a Chorvatsku.

Na dovolenou alespoň na dva týdny

Při výběru exotické dovolené s dítětem se řiďte pravidlem, že čím je dítě menší, tím blíže k domovu se s ním v létě vydejte. Do tropických oblastí leťte v období, kdy tam panují nižší teploty a vyberte si alespoň dvoutýdenní zájezd, aby se dítě stačilo aklimatizovat. Pro informace o dobách letu, doporučujeme podstránku jak dlouho se letí do exotických destinací.

Zajímejte se o očkování

Ověřte si na internetu nebo u praktického lékaře, které destinace jsou zdravotně bez rizik, a vybírejte si kvalitní ubytování se špičkovým hygienickým zázemím. Před odjezdem do exotické oblasti si zjistěte, jaké očkování musíte s dětmi podstoupit. Nikdy nejezděte na dovolenou bez prodělaného doporučeného očkování!

Co vás může na exotické dovolené potkat?

Nejčastějšími zdravotními komplikacemi na exotické dovolené jsou průjmová onemocnění z nemytého či neoloupaného ovoce, nebalené vody a neuvařených potravin. Pozor dejte na úpaly a spáleniny dětí – nechávejte je ve stínu a dbejte na jejich dostatečný pitný režim. Nikdy jim nedovolte hladit zvířata, aby nedošlo k přenosu vztekliny.

Exotickou dovolenou s vašimi ratolestmi si dopřejte, až dítka trochu povyrostou. Přednost dejte hotelům v nabídkách cestovních kanceláří a s dohledatelnými recenzemi od ostatních turistů.


Powered by WordPress