Dovolená na ostrově Svatý Martin

Ostrov Svatý Martin leží ve východní části Karibského moře a je součástí Malých Antil. Snoubí se zde francouzská a holandská kultura. Mezi nejbližší ostrovy patří Svatý Bartoloměj a Anguilla. Ostrov Svatý Martin objevil roku 1493 Kryštof Kolumbus a původně se mu říkalo Město Soli – Soulinga. Ostrov byl znám svým bohatstvím soli, což byl také důvod, proč se o něj zajímala celá Evropa. Dodnes je ostrov rozdělen mezi Francii (severní část Saint-Martin) a Nizozemsko (jižní část – Sint Maarten).

Levná dovolená na ostrově St. Marteen / Svatý Martin

Kompletní nabídka zájezdů

TOP atrakce – přistávání letadel na St. Maarten Maho Beach

Svatý Martin je oblíbeným místem turistů z celého světa, zejména díky pláži Maho Beach, která patří k nejšílenějším plážím světa. Ostatně je známá tím, že ležíte na pláži a nad hlavou vám každou chvíli proletí dopravní letadlo, které se chystá přistát na přistávací dráhu, jejíž začátek je hned za pláží (je to plocha letiště The Princess Juliana International Airport). Je to mimořádný zážitek a lidé s napětím čekají na každé letadlo, které přilétá. Za touto místní atrakcí se sjíždí turisté ze všech koutů světa.

Podnebí na Svatém Martinovi

Klima na ostrově je velmi příjemné, teploty se pohybují mezi 22 až 30°C v centrální části ostrova. Srážek tu moc nečekejte, vyjma hornatých oblastí nebo ve vlhkém období, které tu nastává od září do listopadu, kdy se často obloha zatáhne, a objevují se kratší průtrže mračen.

Kouzlo Svatého Martina

Pokud chcete prožít nevšední romantickou dovolenou, pak je Ostrov Svatý Martin tou nejlepší volbou. Úchvatné pláže Karibiku, průzračné moře s nádhernými korály, hotely na nejvyšší úrovni a příjemné podnebí. Holandská a francouzská kultura kontrastuje s pradávnými tradicemi indiánů.

  • Oblíbeným letoviskem je Nettlé Bay, vyhledávanou pláží pak Orient Bay.
  • Netradiční místo v Karibiku přímo láká k exotické dovolené, neboť je to skutečný tropický ráj, který nabízí čisté bělostné pláže, úžasně vyhřáté moře a dostatek slunečních paprsků.
  • Kromě romantiky můžete na tomto ostrově trávit čas i poznáváním. Zavítejte do malebných zátok, pochutnejte si na místních specialitách v elegantních restauracích pro gurmány, jež jsou součástí francouzské části Svatého Martina. Oproti tomu holandská část ostrova žije bohatým nočním životem díky místním klubům.
  • Pokud milujete adrenalin, můžete se zkusit potápět se žraloky.

Zajímavosti Svatého Martina

Každá část ostrova má své hlavní město, pro nizozemskou část je to Philipsburg, pro francouzskou pak Marigot.

Záliv Grand Case

Jsou zde jedny z nejoblíbenějších pláží, zejména Baie Orientale či Orient Bay, ta dokáže zlákat čistým bělostným pískem, vodními sporty a podmořskou rezervací s korálovým útesem.

Pevnost Fort St. Louis

Největší historickou památkou je pevnost Fort St. Louis, která leží na závětrné straně ostrova. Odtud se nabízí dech beroucí výhled na Marigot Bay. Pevnost byla vybudována roku 1767, aby chránila Marigot. Dnes je to oblíbený cíl pro výlety, zejména kvůli výhledu.

Marigot

Půvabné hlavní město francouzské části ostrova je kouzelné díky svým koloniálním domům, kavárnám a cukrárnám. Najdete zde rovněž luxusní butiky světových značek Lacoste či Chanel. Blízko přístavu Marina Port Royale na jihu, najdete obchody slavných módních návrhářů z Evropy.

Kde leží ostrov Svatý Martin v Karibiku?

Láká vás karibik? Zkuste například plavby karibikem a poznejte více podobných ostrovů během jediné dovolené.


Powered by WordPress