Dovolená Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdské Ostrovy

Kapverdské ostrovy u afrického pobřeží lákají cestovatele z celého světa na široké písčité pláže, bohatý podmořský život a exotické klima. Turisticky nejnavštěvovanější je ostrov Sal s hlavním letoviskem Santa Maria, kde to žije doslova od rána do noci.

Letové informace

Ostrov Sal je poměrně rovinatý písečný ostrov, jehož břehy omývá Atlantský oceán, jenž se vpíjí do proslulých písečných pláží. Na Kapverdské ostrovy se létá z Prahy a cesta trvá přibližně 6 hodin (viz: doba letu do exotických destinací). Po příletu si přetočte hodinky v letním období o 3 hodiny zpět, v zimním čase o 2 hodiny zpět.

Počasí na ostrově Sal

Dovolená Sal – to je záruka stálého slunného počasí s teplotami vzduchu kolem 26 °C a teplotou vody od 22 do 25 °C. Na ostrov je ideální vyrazit na podzim nebo v zimě, kdy je u nás nestálé počasí a nedostatek hřejivých paprsků.

Černá pláž

Co zajímavého můžete podniknout na ostrově Sal? Nevynechejte Černou pláž poblíž Santa Marie, která je poseta lávovými kameny. Na pobřeží vane čerstvý vítr a na velkých vlnách si tu užijí zejména milovníci windsurfingu.

Solné koupele

Zázračnou solnou koupel si můžete vychutnat v městečku Pedra de Lume, kde se dříve těžila sůl. V širokém kráteru sopky se nachází přírodní solné jezero, které má stejné účinky jako voda v Mrtvém moři.

Co je dobré vědět o ostrově Sal?

  1. V největším letovisku Santa Maria naleznete kvalitní turistické zázemí s mnoha hotely s all inclusive službami, restauracemi a bary. Kromě koupání v moři letovisko nabízí potápění, rybaření nebo jízdu na čtyřkolkách.
  2. Dalším významným letoviskem je Palmeira s velkým přístavem, z něhož se můžete vydat do 5 km vzdáleného místa s přímořskými jeskyněmi a útesy Olho Azul.
  3. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Monte Grande čnící 408 metrů nad mořem.
  4. Nejlepší počasí bývá v září, říjnu, listopadu a prosinci, ale ani v ostatních měsících takřka neprší, viz: kdy jet na Kapverdy.
  5. Na ostrově Sal svítí sluníčko 350 dní v roce.
  6. Místní specialitou jsou jedlí korýši podávaní s rýží, tzv. Arroz de Marisco.
  7. 19. března se koná v Palmeiře festival svatého José.
  8. 15. září se pořádá v Santa Marii slavnost připomínající založení největších usedlostí na ostrově.
  9. Několikrát do roka se mohou turisté zúčastnit tradičního Karnevalu.

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda koupit dovolenou na Kapverdských ostrovech, neváhejte ani minutu. Zvláště dovolená na ostrově Sal je cenově dostupná a z Prahy se dostanete přímým letem přímo na ostrov. Zaručujeme vám, že Kapverdy se pro vás stanou oblíbenou exotickou destinací!

Chcete zjistit více o druhém navštěvovaném ostrově Kapverdských ostrovů? Navštivte podstránku Boavista, Kapverdy.

Powered by WordPress