Dovolená Panama

Dovolená v Panamě nabízí ideální místo, kde si odpočinout a relaxovat na překrásných bílých plážích, které se řadí k těm nejkrásnějším na světě. Pro dokonalou dovolenou jsou zde k dispozici luxusní a velmi stylové hotely, nabízející příjemné ubytování a vysokou kvalitu. Na Panamu možná až nezvyklé že?

Levná dovolená v Panamě

Kompletní nabídka zájezdů

Proč na dovolenou do Panamy?

 • Uvidíte Panamský průplav – jeden ze stavitelských divů světa.
 • Ocitnete se v Karibiku na nejkrásnějších plážích světa – například v Bocas del Toro sestavající z 9ti tropických ostrovů a nabízející klid a přírodu v té nejsyrovější podobě.
 • Můžete navštívit čokoládovou farmu La Loma chocolate.
 • Uvidíte faunu a flóru jako nikde jinde na světě.
 • Můžete se podívat do deštného pralesa. Ostatně Panama je jedno z nejdobrodružnějších míst planety.
 • Panama je celkem levná destinace, nejdražší tak bude jistě doprava / letenky.
 • Panama patří mezi nejbezpečnější lokace v Latinské Americe. Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, Panama je velmi žádanou a oblíbenou turistickou destinací, čemuž odpovídá i nabízený komfort.
 • Důvodu pro náštěvu Panamy bychom našli minimálně 50.

Kde se nachází Panama? Kde leží?

Panama se nachází mezi Severní a Jižní Amerikou, jejími sousedy jsou Kostarika a Kolumbie. Zřejmě nejznámější je díky Panamskému průplavu, který je důležitou spojnicí mezi Atlantským a Tichým oceánem. Tato překrásná země se díky své geografické poloze stala domovem spousty druhů divoké zvěře, je tu 14 národních parků a mnoho chráněných oblastí. Kolem pobřeží leží stovky ostrovů a bezpočet kilometrů korálových útesů, které jsou chráněné.

Dovolená Panama vás zavede do prostředí, kde jsou nádherné pláže, úchvatná jezera, nekonečná džungle, deštné lesy a samozřejmě i mořští živočichové.

 • Panama City se pyšní bohatou sbírkou koloniálních staveb, parků a muzeí.
 • Měnou je Panamská balboa a americký dolar.
 • Od května do prosince je zde období dešťů.
 • Colon je přístavní město, které bylo pojmenováno po Kryštofu Kolumbovi.
 • Úředním jazykem je španělština, angličtina a domorodé indiánské jazyky

Co je dobré vědět o Panamě?

Panama City (Ciudad de Panamá)

Hlavní město Panamy (Panama City – Ciudad de Panamá) leží při pobřeží Panamského zálivu, je to politické, kulturní, administrativní i ekonomické centrum země. Je zde mnoho nadnárodních bank, které do země přináší důležitý zahraniční kapitál. Moderní architektura je tvořena množstvím mrakodrapů či Puente de las Américas.

Nejcennější historickou budovou je katedrála s impozantní věží se zvonem a také Biskupský dům. Srdcem celé historie tohoto města je Casco Viejo, které známe jako Koloniální Panama. Tato čtvrť je úžasná svou malebností a také úzkými uličkami, zdobenými spoustou květin. Zajímavostí je, že je tu obrovské ticho.

Colon

Přístav na pobřeží Karibiku, kam zamíří každá loď plující do Tichého oceánu. Je to místo, kde začíná i končí Panamský průplav. Město vzniklo roku 1850, ale k jeho rozvoji došlo, až když se začal stavět průplav. V současnosti tu žije zhruba 210 tisíc obyvatel a je to zóna, v níž se daří volnému obchodu.

Boquete

Rozkošné horské město, známé svou rozmanitostí. Někdy vám bude připadat jako kousek Evropy, pak zase jako vesnička latinské Ameriky. Můžete se tu procházet po rozsáhlé síti stezek, vedoucí přes květinové louky, divoké orchideje, pomerančovníky, kávové keře a místy i tropickým pralesem. Rovněž je tu velké množství hmyzu, zejména motýlů, zvířat i exotických ptáků.

Soberania

Tento národní park leží zhruba 30 minut od hlavního města a je důležitý jako ochrana vodního systému průplavu. Pokud by se totiž okolní lesy pokácely, mohl by se průplav zanést. Najdete tu spoustu značených chodníků. Světově nejznámější je Pipeline road, což je lesní cesta, po níž můžete jít 27 kilometrů deštným pralesem. Cesta je známá svým světovým rekordem, kdy zde bylo během 24 hodin spatřeno více než 300 druhů ptáků. Vedle dech beroucí flóry, můžete narazit na opice, prasata pekari, lenochody, aguti, nosály a mnoho dalších tropických zvířat.


Powered by WordPress