Dovolená Boa Vista, Kapverdy

Kapverdské Ostrovy

Někdo rád Evropu a někdo exotiku. Pro milovníky exotiky přinášíme tip. Tip na dovolenou na ostrově Boa Vista. Ptáte se, co se za tímto tajemným, krátkým názvem skrývá? Třetí nejmenší ostrov v rámci Kapverd. Ty se rozkládají na západě Afriky v Atlantském oceánu.

Proč právě dovolená na ostrově Boa Vista?

  • Nejkrásnější pláže, tento statut potvrzuje překlad názvu ostrova – krásný pohled.
  • Méně turistů – pod jejich obležením div nepadá sousední ostrov Sal.
  • Děti je možné nalákat na mořské želvy, které tu skutečně můžete spatřit.
  • Můžete si zde užít klid na místních krásných plážích, dobrodružství v písečných dunách či poznání v historických pamětihodnostech.

Místní pláže a jejich aktivity:

  • Nejkrásnější pláží je Santa Monica, která je obdobou stejnojmenné pláže na Floridě.
  • V jeskyních na pláží Ponta Varadinha se konají rybí barbecue. Bezesporu zajímavý zážitek.
  • Přímo na pláži Cabo Santa Maria se nachází vrak španělské lodi, jež upomíná na objevení tohoto ostrova. Pověst praví, že loď uvízla v místní mělčině v roce 1968 a námořníci, kteří po dlouhé době spatřili pevninu, nahlásili kapitánovi, místo běžného „země na obzoru“, dvě slova „boa vista“.
  • Je libo dát si tuňáka? Tak vyzkoušejte oblíbenou aktivitu zdejších pláží, a to lov velkých ryb. Dobrodružné může být noční potápění. Dejte si však pozor, ať vás nevystraší vrak lodi. Dokážete-li zůstat nehybní, v noci můžete pozorovat želvy, jak kladou vajíčka na plážích.

Mimo plážové aktivity můžete vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách v poušti Viana, nebo obdivovat klidnou, zelenavou oázu Fonte Vicente. A až vás omrzí zdejší klid, vyrazte do hlavního města Sal Rei, kde vás čeká čilý městský ruch v kavárnách a na rybích trzích.

Náš tip: Chcete se dozvědět více o Kapverdských ostrovech? Přečtěte si celoroční přehled počasí nebo se podívejte kde leží Kapverdské ostrovy na mapě.

Doba letu na Kapverdy se pohybuje kolem sedmi hodin. Takže vidíte, že dovolená Boa Vista není nic nedostupného. Přestože není zavalena davem turistů a tím pádem zde není vystavěna řada hotelů, zájezdy sem nabízí řada cestovních kanceláří.

Powered by WordPress