Chichén Itzá, Mexiko

Chichén Itzá je jedno z nejnavštěvovanějších archeologických míst v Mexiku a není divu proč, víkend v Chichén Itzá je úchvatným zážitkem i pro ty největší kultivované světoběžníky. Toto mayské město se nachází na poloostrově Yucatan v Mexiku, mezi Valladolidem a Meridou. Pokud si pronajmete automobil za rozumnou cenu, můžete si udělat celodenní výlet za tajemnou historií.

Výjimečná architektura, vyjímečná atmosféra

Ve své 1000leté historii se Chichén Itzá vyvinula ve velkolepou platformu pro umění a architekturu. Jeho ruiny vám odhalí bohatství mayských kultur. Prohlédnete si chrámy starověké civilizace a zjistíte odkud pocházejí lidé z Guatemaly.

Nejslavnější zajímavostí je pyramida Kulkulkan, známá též pod názvem El Castillo. Tato 75 stop vysoká pyramida byla postavena k astronomickým účelům. Turisté se k pyramidě hrnou během třetí hodiny odpolední, aby byli svědky slunečního svitu, zaplňujícího schodiště a vytvářejícího trojúhelníky napodobující hlavu hada. Lidé věří, že to má rituální atmosféru s čím nelze než souhlasit.

Na východ na El Castillo se nachází The Temple of Tables. Neméně zajímavý architektonický skvost s bohatou historií.

Pokud vás skutečně zaujala archeologická historie Chichén Itzá, pak si nenechte zážitek pokazit pouličními obchodníky, kteří jsou doslova na každém kroku. Prostě se vyhněte očnímu kontaktu a pokračujte dál.

Denní prohlídky Chichén Itzá jsou velmi populární, ale není neobvyklé se zastavit i na několik dní. Hotely v Chichén Itzá jsou obecně pohodlné a dobře udržované. Takový The Mayaland Hotel and Bungalows se nachází uprostřed města s působivým výhledem na chrám, zatímco Villa Arqueologica je ideálním místem pro ubytování rodin s dětmi. Děti tu mají speciální slevy a do určitého věku dokonce ubytování zdarma.

Láká vás po přečtení článku dovolená v Mexiku? Nečekejte a rezervujte si svůj vysněný zájezd za Mayskou historií a kulturou právě teď. Připravily jsme pro vás nabídku zájezdů a dovolené u pobřeží karibiku s možností fakultativních výletů za historií a zajímavostmi Mexika.

Powered by WordPress